ÖNE ÇIKANLAR :
İSTANBUL22°C
Az Bulutlu
DÜNYATÜMÜ
  • GÜNCELLEME: 23 Eylül 2013 Pazartesi 11:19

Hindistan’ın yoga gurusu İngiltere’de sorgulandı


Hindistan’ın dünyaca ünlü yoga gurusu Swami Ramdev bin 500 kişinin katılacağı dev yoga programı için gittiği İngiltere’nin başkenti Londra'daki Heathrow havaalanında 8 saat sorgulandı.

Cuma günü meydana gelen olay sonrası serbest bırakılan Ramdev Cumarteri günü İngiliz polisi tarafından tekrar sorguya alındı. Daha sonra İngiltere’de kalmasına izin verilen Ramdev serbest bırakıldı. Baba Ramdev olarak da bilinen Yoga Gurusu İngiliz Hükümeti ile bir probleminin olmadığını dile getirdi.

İngiliz polisi olayla alakalı açıklama yapmazken Ramdev taraftarları sorgulamanın arkasında Hindistan makamlarının olabileceğini iddia etti. Hindistan’da, yolsuzluk ve hükümet karşıtı açlık grevleri ve protestolarıyla tanınan Ramdev birçok defa gözaltına alınmıştı.

Dünya genelinde 85 milyona yakın takipçisi olduğu tahmin edilen Baba Ramdev'in Hindistan’da canlı yoga meditasyonları yaptığı kendisine ait bir televizyonu ve bitkisel alternatif tıp malzemeleri pazarlayan bir dev şirketi bulunuyor.

Swami Ramdev’in bazı işadamı takipçileri geçtiğimiz yıllarda İskoçya’da bir ada satın alarak burayı uluslararası yoga merkezi yapacaklarını duyurmuştu.

KAYNAK:
CİHAN
ETİKETLER:
ÖNCEKİ HABER

SONRAKİ HABER