ÖNE ÇIKANLAR :
İSTANBUL13°C
Hafif Yağmur
DÜNYATÜMÜ
  • GÜNCELLEME: 28 Aralık 2013 Cumartesi 15:38

Hindistan’daki tren yangınında ölenlerin sayısı 26’ya çıktı


Hindistan’ın güney eyaletlerinden Andhra Pradeş’te seyir halindeki bir trende meydana gelen yangında ikisi çocuk 26 kişi yaşamını yitirdi.

Nanded-Bangalore seferini yapan tren Andhra Pradeş eyaleti sınırlarında iken vagonların birinde daha belirlenemeyen bir sebeple yangın çıktı. Yerel saatle 03.30 sularında 60 yolcunun olduğu vagonda çıkan yangında kurtarma çalışmaları yoğun duman yüzünden zorlukla yürütüldü.

Hindistan Demiryolları Bakanı Mallikarjun Kharge, olayla ilgili soruşturma yapmak için bir ekip görevlendirdiğini açıkladı. Anantapur bölgesinde meydana gelen kaza sonrası açıklama yapan bölge idari sorumlusu Lokesh Kumar, ölen 26 kişiden sadece 7'sinin kimliğinin belirlenebildiğini açıkladı.

Hindistan’da sık sık yaşanan tren kazaları ve yangınlar toplu taşıma araçlarında yolcu güvenliği ve konforu için alınan önlemlerin eksikliğini gündeme getiriyor. Hint basının sık sık gündeme getirdiği haberlerde hükümetin kazalara sebep olan sorumlu personel ve bürokratlar, yolsuzluk ve sorumsuzlukla suçlanıyor.
 

KAYNAK:
CİHAN
ETİKETLER:
ÖNCEKİ HABER

SONRAKİ HABER