ÖNE ÇIKANLAR :
İSTANBUL13°C
Yağışlı
DÜNYATÜMÜ
  • GÜNCELLEME: 06 Mayıs 2013 Pazartesi 20:58

Hayrünnisa Gül, engelli çocuklarla gül fidanı dikti


Cumhurbaşkanı Abdullah Gül’e Portekiz ziyaretinde eşlik eden Hayrünnisa Gül, düzenlenen resmî karşılama töreninin ardından, Cumhurbaşkanlığı Müzesi ile Francisco de Arruda Okulu’nu ziyaret etti.

Bayan Gül’e okula gelişinde çiçekler veren çocuklar, Türk ve Portekiz bayrakları ile selamladı.

“Ulusal Okuma Planı” proje sorumluları Prof. Fernando Pinto do Amaral ve Dr. Filomena Cravo ile okul müdürü Dr. Rosario Matos tarafından karşılanan Bayan Gül’e, kütüphane bölümünde bulunan öğrenciler tarafından kısa bir müzik dinletisi sunuldu.

GÜL TEMALI ÖYKÜ CANLANDIRILDI

Dinletinin ardından Bayan Gül’e proje sorumluları tarafından Ulusal Okuma Planı hakkında bilgi verildi. Sonra da öğrenciler tarafından gül temalı bir Portekiz öyküsü canlandırıldı. Bayan Gül, ziyaret kapsamında kütüphanenin ön tarafındaki bahçe bölümüne de geçerek, engelli çocukların bahçe işlerine ilgilerini çekmek amacıyla kullanılan ekili alanı inceledi, bahçede çocuklarla birlikte gül fidanı dikti. Burada çocuklarla yakından ilgilenen Bayan Gül, bahçe ziyaretinden sonra, kütüphanede bulunan konuk defterini imzaladı.

MÜZE ZİYARETİ

Hayrünnisa Gül, Portekiz Cumhurbaşkanı’nın eşi Maria Cavaco Silva ile yabancı devlet başkanları tarafından verilen resmî hediyeler ile Portekiz cumhurbaşkanlarının portrelerinin ve şeref madalyalarının sergilendiği Cumhurbaşkanlığı Müzesi’ni ziyaret etti.

Bayan Gül ve Bayan Cavaco Silva, Portekiz Cumhurbaşkanı’nın 2009 yılında Türkiye'ye gerçekleştirdiği resmî ziyaret sırasında verilen devlet nişanı, hediyeler ve ziyarete ilişkin fotoğrafların yer aldığı albümü ilgiyle inceledi. 

KAYNAK:
CİHAN
ETİKETLER:
ÖNCEKİ HABER

SONRAKİ HABER