ÖNE ÇIKANLAR :
İSTANBUL17°C
Sağanak Yağışlı
DÜNYATÜMÜ
  • GÜNCELLEME: 16 Eylül 2014 Salı 21:15

Hava saldırısında 20 kişi hayatını kaybetti

Hava saldırısında 20 kişi hayatını kaybetti

Humus'un Telbise ilçesine düzenlenen hava saldırısında 20 kişi hayatını kaybetti.


Suriye ordusuna ait savaş uçağının Humus'un Telbise ilçesini bombalamasında ilk belirlemelere göre 20 kişinin öldüğü bildirildi.

Suriye Genel Devrim Konseyinden (SRGC) yapılan açıklamada, orduya ait savaş uçağının muhaliflerin kontrolündeki Humus'un Telbise ilçesinde yerleşim yerini bombalaması sonucunda ilk belirlemelere göre aralarında kadın ve çocuklarında yer aldığı 20 kişinin yaşamını yitirdiği belirtildi.

Saldırıda bazı ailelerin tüm fertlerinin de hayatını kaybettiği dile getirilen açıklamada, rejimin ilçeye düzenlediği hava saldırısında onlarca kişinin de yaralandığı, yaralıların ilçedeki sahra hastanelerine kaldırıldığı ifade edildi.

Bu arada Suriye Yerel Koordinasyon komitesi (LCC) de yaptığı açıklamada, ölü sayısını doğrulayarak hava saldırısında bazı yaralıların durumunun ciddi olduğu kaydedildi.

Esed güçlerinin ilçede yerleşim yerini bombalamasında yıkılan evlerin enkazında çok sayıda ölü ve yaralının, sivil savunma ekiplerince çıkartıldığı vurgulanan açıklamada, halkın korkudan güvenli bölgelere kaçmaya başladığı aktarıldı.

KAYNAK:
AA
ÖNCEKİ HABER

SONRAKİ HABER