ÖNE ÇIKANLAR :
İSTANBUL22°C
Sisli
DÜNYATÜMÜ
  • GÜNCELLEME: 30 Ocak 2013 Çarşamba 14:23

Haradinay, Arnavutluk'ta


Eski Kosova Başbakanı ve Kosova'nın Geleceği İçin İttifak Partisi Genel Başkanı Ramuş Haradinay'a Arnavutluk'un Leja ve Mamurras belediyelerince "fahri hemşehrilik" beratı verildi.
     Haradinaj, Arnavutluk ziyareti kapsamında Leja ve Mamurras belediyelerini ziyaret etti. Ziyaret kapsamında Haradinay'a, düzenlenen törenlerle "fahri hemşehrilik" verildi. Leja Belediyesi'nde düzenlenen törende konuşan Haradinay, kendisine verilen "fahri hemşehrilik" beratından dolayı yetkililere teşekkür ederek, "Bu ünvan benim için çok özel. Aynı zamanda bu ünvan, Kosovalı Arnavutlar'ın özgürlük ve bağımsızlık için yaptıkları çabaların onurlandırılması demek" diye konuştu.
     Kosova'da yaşayan Sırp sivillere karşı 1998 yılında savaş suçu işlemekten yargılanan eski başbakan ve Kosova Kurtuluş Ordusu (UÇK) eski komutanlarından Ramuş Haradinay, tutuklu olarak yargılandığı Lahey'deki Savaş Suçları Mahkemesi'nce geçen ay serbest bırakılmıştı. Serbest bırakıldıktan sonra yeniden siyasete giren ve Kosova'nın Geleceği İçin İttifak Partisi'nin başına geçen Haradinay, 10 Aralık'ta da Arnavutluk'u ziyaret etmiş, Cumhurbaşkanı Buyar Nişani ve Başbakan Sali Berişa'yla bir araya gelmişti.
    
 

KAYNAK:
AA
ETİKETLER:
ÖNCEKİ HABER

SONRAKİ HABER