ÖNE ÇIKANLAR :
İSTANBUL12°C
Hafif Yağmur
DÜNYATÜMÜ
  • GÜNCELLEME: 09 Şubat 2013 Cumartesi 07:52

Hapisten sperm kaçırıp baba oluyorlar

Hapisten sperm kaçırıp baba oluyorlar

Filistinliler çoğalmak için öyle bir yönteme başvuruyor ki İsrail bu olaya karşı...


İsrail'in tutukladığı Filistinliler, hapishaneden kaçırmayı başardıkları spermlerle baba oluyor. Şimdiye kadar 1 kadın doğum yaptı, dördü de hamile

İsrail tarafından hapis cezasına çarptırılan Filistinliler'in, spermlerini dışarı kaçırarak çocuk sahibi oldukları ortaya çıktı. Nablus'ta basın toplantısı düzenleyen Rezzan Tüp Bebek ve Kısırlık Tedavi Merkezi uzmanları sperm kaçırma yöntemi ile şimdiye kadar ağustos ayında bir kadının çocuk sahibi olduğunu ve dört kadının da bebek beklediğini duyurdu.

Anadolu Ajansı'na konuşan tüp bebek doktoru Salim Ebu Hizran da "Özel kaplar içerisinde 24 saatte merkeze ulaştırılan spermler, işlemlerde kullanılmak üzere donduruldu. Merkezde hapishaneden gizlice gönderilmiş 50'den fazla sperm bulunuyor. Tüp bebek çalışmaları devam ediyor" dedi. 25 yıl hüküm giyen Ali Nezzal isimli mahkumun eşi, "Bu yöntem sayesinde şu anda iki aylık hamileyim" dedi. Mahkum eşleri, spermleri hapishanelerden dışarıya nasıl kaçırdıklarını güvenlik sebebiyle anlatmayı reddetti. 

HAPİSTEKİ FİLİSTİNLİLERE İŞKENCE

Filistin'in BM Daimi Temsilcisi Riyad Mansur, İsrail hapishanelerinde tutulan Filistinlilere işkence ve kötü muamelede bulunulduğunu belirtti.

Mansur, BM Genel Sekreterliği, Güvenlik Konseyi ve Genel Kurul'a gönderdiği mektupta, İsrail'in işgal altındaki Filistin topraklarında sivillerin evlerine gece vaktinde baskınlar yapmaya ve çocukların da içinde olduğu sivilleri gözaltına almaya devam ettiğini kaydetti.

4 Şubat'ta yapılan baskınlarda, içinde seçilmiş temsilcilerin de bulunduğu 23 Filistinlinin, iki gün sonra ise başka 8 kişinin kanunsuz bir şekilde gözaltına alındığını ifade eden Mansur, bu tutumun uluslararası hukukun açık ihlali olduğunu kaydetti.

Tutuklanan Filistinlilerin İsrail hapishanelerinde işkence ve kötü muameleye maruz kaldıklarını vurgulayan Mansur, Nafha hapishanesinde Filistinlilerin dövüldüğünü ve eşyalarının tahrip edildiğini ifade etti.

Mansur, mektubunda İsrail'in illegal yerleşim faaliyetlerine ilişkin de bilgiler vererek, Filistinlilerin evlerinin çeşitli bahanelerle yıkıldığını, İslami eserlerin de tahrip edildiğini belirtti.

İsrail güvenlik güçlerinin şiddet içermeyen protesto gösterilerine gerçek mermilerle müdahale ettiğini bildiren Mansur, BM Güvenlik Konseyi'ni, İsrail'in işlediği savaş suçları ve insan hakları ihlallerine karşı harekete geçmeye çağırdı.

KAYNAK:
AA
ÖNCEKİ HABER

SONRAKİ HABER