SON DAKİKA :
İSTANBUL20°C
Sağanak Yağışlı
DÜNYATÜMÜ
  • GÜNCELLEME: 30 Ekim 2014 Perşembe 22:13

Hamas ve Fetih'ten Mescid-i Aksa açıklaması

/home/yztusr/public_html http://cdn1.yazete.com/store/img/mescidi-aksa-1446167-622x360.jpg /home/yztusr/public_html/store/img/mescidi-aksa-1446167-622x360.jpg
Hamas ve Fetihten Mescid-i Aksa açıklaması

Hamas ve Fetih üyeleri, Filistinliler'i cuma namazı için Mescid-i Aksa'da toplanmaya çağırdı.


İsrail'in kapatma kararı almasının ardından Hamas ve Fetih üyeleri cuma namazı için Mescid-i Aksa'da toplanma çağrısı yaptı.

Hamas Hareketi'nin parlamento grubu Değişim ve Islah Milletvekili Muhammed Atvan, Filistinliler'i yarın Mescid-i Aksa'da cuma namazı kılmaya çağırdı. Atvan, "Filistinliler hiçbir şart altında Mescid-i Aksa'nın İsrail polisi tarafından kapatılmasını kabul etmez ve işgalcinin kutsal mekanı kontrol altına almasına izin vermez" dedi.

Fetih Hareketi yetkililerinden Envar Bedir ise yarın onbinlerce Filistinli'nin Mescid-i Aksa'da namaz kılmak için toplanmasını istedi.

Mescid-i Aksa'yı korumak için orada namaz kılmanın görevleri olduğunu kaydeden Bedir, bunun aynı zamanda İsrail'in kutsal mekan üzerindeki planlarını bozmak için gerekli olduğunu söyledi.

Mescid-i Aksa Kültür ve Miras Vakfı tarafından yapılan yazılı açıklamada, İsrail'in Mescid-i Aksa'ya yönelik sınırlamasına karşı İslam ümmeti harekete geçmeye çağrıldı.

İsrail polisi, dün Batı Kudüs’te "aşırı sağcı" hahama yönelik silahlı saldırının ardından, ikinci bir bildirime kadar Mescid-i Aksa’nın tüm Müslümanlar'a kapatıldığını açıklamış, bugün ise söz konusu kararını kaldırdığını bildirmişti.

KAYNAK:
AA
ÖNCEKİ HABER

Avusturya'da Müslümanlara yönelik tasarı

SONRAKİ HABER

ABD'den Türkiye hakkındaki habere yalanlama

YORUM YAZ
Henüz yorum yapılmamış.

Yorum yapmak için üye girişi yapmanız gerekmektedir. Yada Misafir Olarak Yorum Yapabilirsiniz.Üyeliğiniz varsa üye girişi yapabilirsiniz. Yeni üyelik için üyelik formunu kullanabilirsiniz.