ÖNE ÇIKANLAR :
İSTANBUL27°C
Parçalı Bulutlu
DÜNYATÜMÜ
  • GÜNCELLEME: 01 Temmuz 2014 Salı 11:30

Hamas, İsrail'i uyardı

Hamas, İsraili uyardı

İsrailli 3 gencin Batı Şeria’da ölü bulunmasının ardından İsrail Başbakanı Netanyahu’nun açıklamalarına Hamas Sözcüsü Sami Ebu Zuhri'den cevap geldi.


İsrailli 3 gencin Batı Şeria’da ölü bulunmasının ardından İsrail Başbakanı Netanyahu’nun “Hamas yaşananların bedelini ödeyecek” açıklamasına cevap geldi. Hamas Sözcüsü Sami Ebu Zuhri, "İsrail cehennemin kapılarını açmış olur" dedi.

Geçtiğimiz günlerde Batı Şeria’da 3 İsrailli genç kaybolmuş ve İsrail olaydan Hamas’ı sorumlu tutarak bölgede geniş çaplı müdahalelerde bulunmuştu. Birçok kente saldırı düzenleyen İsrail güçleri, 3 genci her yerde arayarak kaçırılan gençlerin sorumlusunun Hamas olduğunu ileri sürmüştü.

"Cehennemin kapısını açmış olurlar"

3 gencin Batı Şeria’da dün cesetlerinin bulunması sonrası çok sert açıklamalar yapan İsrail Başbakanı Netanyahu, Hamas’ı suçlayarak bu konuda gereken cevabı verecekleri konusunda yemin etti. Hamas ise suçlamaları reddeti. Hamas Sözcüsü Sami Ebu Zuhri, saldırıdan Hamas ve Filistin’in sorumlu tutulması halinde bunun bedelinin olacağını belirterek, “Eğer işgalciler gerginlik ya da savaş çıkarırsa kendileri için cehennemin kapısını açmış olurlar” diye konuştu.

Hamas üyesi öldürüldü

Diğer yandan, Batı Şeria’da 3 İsrailli gencin ölü şekilde bulunması sonrası bugün Hamas üyesi bir kişi Batı Şeria’da baskınlara devam eden İsrail askerlerine bomba atması sonucu vurularak öldürüldü.

Öldürülen Hamas üyesi 3 İsrailli gencin cesetlerinin bulunması sonrası çıkan çatışmalarda hayatını kaybeden ilk İsrailli olarak göze çarptı. İsrail’de Başbakan Netanyahu 2 hafta önce kaybolan ve dün cesetlerine ulaşılan 3 gencin ölümünün sorumlusu olarak Hamas’ı göstermişti. Hamas’a gereken cevabı vereceklerini belirten Netanyahu’ya karşın Hamas sözcüsü ise İsrail’in savaş çıkarması durumunda bunun bedelini ödeyeceğini açıklamıştı. 

KAYNAK:
İHA
ÖNCEKİ HABER

SONRAKİ HABER