ÖNE ÇIKANLAR :
İSTANBUL15°C
Hafif Yağmur
DÜNYATÜMÜ
  • GÜNCELLEME: 15 Aralık 2013 Pazar 19:45

Halep'te varil bombalı saldırı

Halepte varil bombalı saldırı

Suriye Hava Kuvvetleri'ne ait bir helikopterin Halep'in Haydariye bölgesine "varil bombasıyla" düzenlediği saldırıda ölenlerin sayısı 100'e yükseldi.


AA muhabirine açıklama yapan Şehba-Press Genel Yayın Yönetmeni Mamun Ebu Ömer, sabah saatlerinden bu yana saldırıların devam ettiğini ifade eden belirterek, bombalanan Ard el-Hamra, El-Haydariyye, El-Ensari, Sahur, Tarik Bab, Merce, Salihiyen'in, muhaliflerin yoğunluklu olarak yaşadığı bölgeler olması nedeniyle ölü sayısının artmasından endişe edildiği ve çok sayıda insanın yıkılan evlerin enkazı altında kaldığını söyledi.

Ebu Ömer, sahra hastane acil tıbbi malzeme yardımına ihtiyaç duyulduğunu, bazı yaralılarının tıbbi gereç ve ilaç yokluğu nedeniyle hayatını kaybettiğini kaydetti.

Suriye Yerel Koordinasyon Komitesi (LCC) tarafından yapılan açıklamada ise, Suriye ordusuna bağlı savaş helikopterlerinin Halep'in Ard Hamra, Sahur, Tarik Bab, Merce, Salihiyen bölgesi ile Haydariyedeki araç garajına "varil bombası"yla düzenlediği saldırılarda, aralarında kadın ve çocukların da bulunduğu ölenlerin sayısının arttığı belirtildi.
Suriye Genel Devrim Konseyi (SRGC) de, rejim güçlerinin 2 günden bu yana kentte "varil bombaları"yla gerçekleştirdiği saldırılarda çok sayıda yerleşim yerinin yıkıldığı, bir çok aracın tahrip edildiği ve yolların kullanılmaz hale geldiğini kaydetti.
Suriye Genel Devrim Konseyi (SRGC), daha önce yaptığı açıklamada ölü sayısının 30 olduğunu duyurmuştu.
 

KAYNAK:
ETİKETLER:
ÖNCEKİ HABER

SONRAKİ HABER