ÖNE ÇIKANLAR :
DÜNYATÜMÜ
  • GÜNCELLEME: 14 Mayıs 2014 Çarşamba 23:44

Gurbetçi Türk beraat etti

Gurbetçi Türk beraat etti

Gurbetçi Türk 10 yıl hapsin ardından beraat etti


Almanya'da Bayreut Eyalet Mahkemesi,13 yıl önce 9 yaşındaki kız çocuğunu öldürdüğü gerekçesiyle ömür boyu hapis cezasına çarptırılan ancak yeniden yargılanmasına karar verilen zihinsel engelli Ulvi K. beraat etti.

Mahkeme, Hof Eyalet Mahkemesinin Ulvi K. hakkında 2004 yılında verdiği ömür boyu hapis cezasını kaldırdı.
Mahkeme Heyeti Başkanı Michael Eckstein, bugüne kadar Ulvi K'nın kız çocuğunu öldürdüğü yönünde tek bir kanıtın bulunamadığını belirtti.

Mahkeme, bir tanığın yanlış ifade verdiğini açıkladıktan sonra 2013 Aralık ayında Ulvi K'nın yeniden yargılanmasına karar vermişti.

Mahkeme Sözcüsü Thomas Goger ise mahkemenin, sanığın, ne suçlu ne de suçsuz olduğunu tam olarak tespit ettiğini belirtti.

Peggy isimli 9 yaşındaki kız çocuğu Lichtenberg kentinde 7 Mayıs 2001'de kaybolmuştu. Cesedi hala bulunamayan Peggy'i öldürdüğü gerekçesiyle gözaltına alınan Ulvi K, avukatı yanında olmadığı halde ifadesi alınmış ve Peggy'i öldürdüğünü itiraf etmişti. Ulvi K, itirafını geri çekmesine rağmen 2004 yılında Hof Eyalet Mahkemesi tarafından ömür boyu hapis cezasına çarptırılmıştı. Ulvi K'nın cinayeti işlediği yönündeki ifadesini polisin yönlendirmesiyle yaptığı da ifade ediliyor.

Öte yandan polis, Peggy'nin ölümü ile ilgili yeniden soruşturma yürütüyor. Bu kapsamda Saksonya-Anhalt eyaletinde kendi kızına cinsel tacizde bulunduğu gerekçesiyle cezaevinde bulunan bir kişinin hücresinde 2001 yılında kaybolan Peggy'nin fotoğrafı bulundu. Polis, Peggy ile aynı binada oturan yeğenine de cinsel tacizde bulunduğunu itiraf eden söz konusu kişinin Peggy'yi öldürdüğünden de şüpheleniyor.
 

KAYNAK:
AA
ETİKETLER:
ÖNCEKİ HABER

SONRAKİ HABER