SON DAKİKA :
İSTANBUL20°C
Sağanak Yağışlı
DÜNYATÜMÜ
  • GÜNCELLEME: 10 Ekim 2014 Cuma 00:52

Sovyetlerin son lideri Gorbaçov hastaneye kaldırıldı

/home/yztusr/public_html http://cdn3.yazete.com/store/img/sovyetlerin-son-lideri-gorbacov-hastaneye-1475037-465x309.jpg /home/yztusr/public_html/store/img/sovyetlerin-son-lideri-gorbacov-hastaneye-1475037-622x360.jpg
Gorbaçov hastaneye kaldırıldı

Sovyetler Birliği'nin son lideri Mihail Gorbaçov'un (83) fenalaşmasının ardından hastaneye kaldırıldığı bildirildi.


Sovyetler Birliği'nin son lideri Mihail Gorbaçov'un (83) fenalaşmasının ardından hastaneye kaldırıldığı bildirildi.

Hastaneye kaldırılmasının ardından Rus basınına açıklamalarda bulunan Gorbaçov, son bir haftadan beri sağlık durumunun orta olduğunu ancak daha sonra fenalaştığını belirtti. Gorbaçov, “Müşahede altındayım, cihazlara bağlıyım her yerim kablolarla kaplı. Ancak beni tanıyorsunuz, yaşamak için mücadele etmeye kararlıyım” dedi. Gorbaçov ayrıca, rahatsızlığı yüzünden Nobel ödül törenlerini izleyememesinden yakındı.

Geçen yaz yine hastalığı yüzünden 2 hafta hastanede kaldığını belirten Gorbaçov, “Bir hastanede bir yazlığımda böyle yaşıyorum. Bu yüzden Gürcistan Eski Devlet Başkanı Eduard Şevardnadze’nin cenaze törenine katılamadım” şeklinde konuştu. 1985'ten 1991'e kadar Sovyetler Birliği'ni yöneten Mihail Gorbaçov, 1990 yılında Nobel Barış Ödülünü kazanmıştı.

KAYNAK:
CİHAN
ETİKETLER:
ÖNCEKİ HABER

ABD'de bir polis siyahi bir genci vurdu

SONRAKİ HABER

Paris'te Ebola endişesi asılsız çıktı

YORUM YAZ
Henüz yorum yapılmamış.

Yorum yapmak için üye girişi yapmanız gerekmektedir. Yada Misafir Olarak Yorum Yapabilirsiniz.Üyeliğiniz varsa üye girişi yapabilirsiniz. Yeni üyelik için üyelik formunu kullanabilirsiniz.