ÖNE ÇIKANLAR :
DÜNYATÜMÜ
  • GÜNCELLEME: 04 Eylül 2013 Çarşamba 17:45

Gökdelen ışığında yumurta pişirdiler


İngiltere’de bir gökdelenin güneş ışığını toplayarak yansıtması çevredeki bina ve araçlara zarar veriyor. Bölgeye park etmiş Jaguar marka bir aracın bazı kısımlarının sıcaktan erimesiyle ülke gündemine oturan gökdelen çevresinde bugün kalabalık bir meraklı kitlesi vardı. Gökdelenin yansıttığı güneş ışığının sıcaklığını ölçen meraklılar, teflon tavada yumurta pişirme testini de ihmal etmedi.

Şekli sebebiyle ‘Walkie-Talkie’ olarak adlandırılan inşaat halindeki 37 katlı gökdelenin karşısında berber dükkanı işleten iki Türk ortak, 70 santigrat dereceye ulaşan sıcaklık sebebiyle dış cephesinde erime görüldüğünü söyledi. Cihan Haber Ajansı’na konuşan Faruk Barak ve Veli Aksu, gökdelen sahiplerinden masrafların karşılanacağı ve sorunun çözüleceği sözünü aldıklarını dile getirdi. Türk ortaklar, dış cephenin üç hafta boyunca kapalı kalmasının istendiğini aktardı.

Çevredeki vatandaşlar ise bina yapılırken bu sorunun öngörülmemiş olmasını eleştirdi. Yoldan geçen bir kadın, “Şu işe bal, Londra’nın yarısının yandığı bir gün bugün." diye tepki verdi.

KAYNAK:
CİHAN
ETİKETLER:
ÖNCEKİ HABER

SONRAKİ HABER