ÖNE ÇIKANLAR :
DÜNYATÜMÜ
  • GÜNCELLEME: 23 Şubat 2014 Pazar 12:44

Gine-Bissau Milli Eğitim Bakanı, Türk okulunu ziyaret etti


Gine-Bissau Milli Eğitim Bakanı Alfredo Gomes, Türk müteşebbislerin çabalarıyla açılan ve ülkede büyük takdir gören Uluslararası Ufuk Koleji'ni ziyaret etti.

Okul müdürü Ramazan Özel tarafından karşılanan Milli Eğitim Bakanı, öğrencilerin kendisi için hazırladığı gösteriyi izledi. Şarkıları hayranlıkla dinleyen Bakan Gomes, sınıfları teker teker gezerek okul hakkında bilgi aldı.

Birinci sınıf öğrencilerinin yazılarını çok beğendiğini ifade eden Gomes, çoğu öğretmenin bile bu kadar güzel yazamadığını söyledi. Okulun temiz ve modern olduğunu ifade eden Eğitim Bakanı, Türk okulunun Gine-Bissau'da 'örnek okul' olduğunu belirtti.

Milli Eğitim Bakanı, diğer özel okullar ve devlet okullarının da eğitim noktasında Uluslararası Ufuk Koleji'ni model alması gerektiğini söyledi.

Gazetecilerin sorularını yanıtlayan Milli Eğitim Bakanı, okul ile Türkiye'yi daha yakından tanıma imkanı bulduğunu ve bu vesileyle iki ülke arasındaki ilişkilerin daha da gelişeceğini ifade etti.

VELİLER ÇOCUKLARINI OKULA GÖNDEREBİLMEK İÇİN YARIŞIYOR
Türk girişimciler tarafından 2012 -2013 eğitim öğretim yılında açılan Uluslararası Ufuk Koleji, anaokulu ve ilkokul olarak eğitim veriyor.

Devlet yetkilileri, akademisyenler ve iş adamları, Gine-Bissau ile Türkiye arasında köprü görevi gören koleje çocuklarını gönderebilmek için adeta birbiriyle yarışıyor.

KAYNAK:
CİHAN
ÖNCEKİ HABER

SONRAKİ HABER