ÖNE ÇIKANLAR :
İSTANBUL18°C
Parçalı Bulutlu
DÜNYATÜMÜ
  • GÜNCELLEME: 22 Haziran 2013 Cumartesi 21:30

"Gezi olaylarında Alman kamuoyu tek yanlı bilgilendiriliyor"


Almanya’da çoğu Türk kökenli akademisyenlerin kurduğu bağımsız bir diyalog, think-thank kuruluşu olan Tulip Forum Frankfurter Algemeine Zeitıng'a ilan vererek Gezi olaylarıyla ilgili duruşunu açıkladı.

Tulip Forum yöneticileri; UETD eski Genel Başkanı ve MSB Başkanı Hasan Özdoğan, BİG Partisi Genel Başkanı Haluk Yıldız, UETD eski Genel Sekreteri ve Tulip Forum Sözcüsü Salih Altınışık ve avukat İsrafil Kahraman Bonn’da bir basın toplantısı düzenledi.

Basın toplantısında polisin taş atan göstericilere müdahale ettiği anlatıldı ve Taksim olayları konusunda Alman kamuoyunun tek yanlı bilgilendirildiğine vurgu yapıldı.

FAZ’da ilan şeklinde yayınlanan ortak açıklamayı kamuoyuna duyuran Tulip Forum yöneticileri, olaylarda polise taş ve molotoflu direnişe dikkat çekerek işyerlerine zarar verildiğini, ekonomik zararın büyük olduğunu dile getirdi.

Tulip Forum’un açıklamasında Gezi olaylarını provoke edenlerin güya devlet şiddetine karşı kendilerini savunduğu şeklinde bir algı oluşturulduğu ifade edilerek, provokatörlerin yaptığı şiddetin hiçbir yerde haklı gösterilemeyeceği belirtildi. 

KAYNAK:
CİHAN
ETİKETLER:
ÖNCEKİ HABER

SONRAKİ HABER