ÖNE ÇIKANLAR :
İSTANBUL3°C
Kar Yağışlı
DÜNYATÜMÜ
  • GÜNCELLEME: 19 Kasım 2012 Pazartesi 16:35

Genelkurmay Başkanı, Suudi Arabistan’da


Suudi Arabistan’da bulunan Genelkurmay Başkanı Orgeneral Necdet Özel, temasları kapsamında bugün ikili görüşmelerde bulundu. Özel, Suudi Arabistan Başbakan Birinci Yardımcısı ve Savunma Bakanı Veliaht Prens Salman bin Abdulaziz, Savunma Bakan Yardımcısı Prens Halid bin Sultan ve Genelkurmay Başkanı Orgeneral Hüseyin bin Abdullah Al-Kabil ile ayrı ayrı görüştü.

Genelkurmay Başkanı Özel, Savunma Bakanı Veliaht Prens Salman bin Abdulaziz ile Riyad’daki ofisinde görüştü. Özel, görüşmede Suudi Arabistan Kralı Abdullah bin Abdülaziz ve Prens Salman’a iletilmek üzere Cumhurbaşkanı Abdullah Gül’ün gönderdiği mektupları iletti.

Görüşmede Orgeneral Özel, Kral Abdullah’ın geçirdiği ameliyat için geçmiş olsun dileklerini dile getirdi. Necdet Özel, Prens Salman bin Abdulaziz ile iki ülke arasındaki askeri ilişkileri ele aldı. Görüşmede Suudi Arabistan Savunma Bakan Yardımcısı Prens Halid bin Sultan, Türkiye’nin Riyad Büyükelçisi Ahmet Muhtar Gün ve diğer yetkililer de hazır bulundu.

Genelkurmayı Başkanı Özel, bugün ayrıca Suudi Arabistan Savunma Bakanı Yardımcısı Prens Halid bin Sultan ile el-Maazer’deki ofisinde ve Suudi mevkidaşı Genelkurmayı Başkanı Hüseyin bin Abdullah el-Kabil ile Savunma Bakanlığı’nda bir araya geldi.

Her iki görüşmede de Türkiye ile Suudi Arabistan arasındaki asker ilişkilerin geliştirilmesi, askeri eğitim ve işbirliği gibi konular masaya yatırıldı.
 

KAYNAK:
CİHAN
ÖNCEKİ HABER

SONRAKİ HABER