ÖNE ÇIKANLAR :
İSTANBUL15°C
Parçalı Bulutlu
DÜNYATÜMÜ
  • GÜNCELLEME: 16 Nisan 2014 Çarşamba 11:03

Gemi sulara gömüldü

Gemi sulara gömüldü

470 kişi taşıyan feribot, henüz bilinmeyen bir sebeple sulara gömüldü.


Güney Kore'nin güneyinde bir feribotun batması sonucu en az 2 kişinin yaşamını yitirdiği, yaklaşık 100 kişinin de kayıp olduğu bildirildi.

Güvenlik ve Kamu Yönetimi Bakanlığından yapılan açıklamada ülkenin güneyindeki Incheon kentinden Jeju Adası'na giden feribotun, Byungpoong Adası'nın 20 kilometre açığında sahil güvenliğe yardım çağrısı gönderdikten sonra yan yattığı ve hızla soğuk sulara gömüldüğü belirtildi. Yetkililer, 476 kişi taşıyan feribotta okul gezisine katılan 325 lise öğrencisinin bulunduğunu açıkladı. Bölgeye 16 helikopter, 34 sahil güvenlik botu ve çok sayıda dalgıç gönderildi. Ekipler, yaklaşık 7 saat önce meydana gelen kazadan sonra denizden 2 kişinin cesedini çıkardı, 368 kişiyi de kurtardı. Kurtarılanlardan 14 kişinin yaralı olduğu ve tedavi için hastanelere gönderildikleri kaydedildi. 

Kurtarılan yolculardan biri, yolcuların bir kısmının hala batan feribotun içinde olduğunu söyledi. Arama ekipleri, feribotun battığı bölgede deniz suyunun çok soğuk olduğunu, kayıp yolcuları canlı bulma umudunun hızla tükendiğini belirtti.

KAYNAK:
AA
ETİKETLER:
ÖNCEKİ HABER

SONRAKİ HABER