ÖNE ÇIKANLAR :
İSTANBUL23°C
Parçalı Bulutlu
DÜNYATÜMÜ
  • GÜNCELLEME: 13 Nisan 2013 Cumartesi 22:33

Gazzeli gençler Filistin'in elektronik haritasını hazırladı


Gazzeli bir grup genç, Filistin'in tarihi ve turistik yerlerini elektronik ortama aktardı.

"Elektronik Gezinti" adını taşıyan haritayla Filistin'in tarihi, dini ve turistik yerleri internet ortamına aktarılarak Gazze turizmine katkıda bulunulması hedefleniyor.

7 kişiden oluşan grup, hazırladığı elektronik haritayla Filistin'in tarihi ve turistik yerlerinin yanı sıra, otel ve lokantaların yerlerini ve fiyatlarını da elektronik ortama aktarıyor.

"Elektronik Gezinti" projesinin fikir babası Muhenned en-Nunu AA muhabirine yaptığı açıklamada, elektronik haritanın Gazzelilere yola çıkmadan önce gidecekleri yeri belirlemede yardımcı olacağını söyledi.

Nisan 2012'de projeyi hayata geçirmeye karar verdiklerini belirten Nunu, Gazze İslam Üniversitesi'nin düzenlediği ve Google ve diğer uluslararası şirketlerden danışmanların katıldığı "Girişimciler" yarışmasına 6 arkadaşıyla katıldıklarını, yarışmaya katılan 750 kurum arasından birinci seçildiklerini ifade etti.

Google Maps'ın görüntülemesine izin verilmeyen Mescid-i Aksa'nın da kendileri tarafından görüntülenip haritaya konulduğunu söyleyen Nunu, projelerine diğer Arap ülkelerini de katmayı hedeflediklerini dile getirdi.

KAYNAK:
AA
ETİKETLER:
ÖNCEKİ HABER

SONRAKİ HABER