ÖNE ÇIKANLAR :
İSTANBUL12°C
Çok Bulutlu
DÜNYATÜMÜ
  • GÜNCELLEME: 11 Temmuz 2014 Cuma 08:58

Gazze'den İsrail'e roket atılması

Gazzeden İsraile roket atılması

Ramallah ile Kudüs'ün kuzeyi arasında bulunan ve İsrail'in Ofer Hapishanesi yakınındaki Beytuniye beldesine, Gazze Şeridi'nden atılan M75 tipi roketin düşmesinin ardından Filistinliler olay yerinde toplandı.


Gazze Şeridi'nden atılan ve yaşadıkları bölgenin yakınına düşen roketi gören Filistinliler, ortalığa saçılan roket parçalarıyla hatıra fotoğrafı çektirdi.

Roketten saklamak için parça almak ve hatıra fotoğrafı çektirmek isteyen Filistinlilerin bir kısmı adeta birbirleriyle yarıştı.

AA muhabirine konuşan Naci Abdulcebbar, "Filistin direnişinin attığı roketi görmekten şeref duyarım. Filistin halkı atılan roketlerin evlerine düşme ihtimalinden korkmuyor" diye konuştu.

Abdulcebbar, Filistin direnişine İsrail beldelerini vurmaya devam etmesi çağrısı yaptı.

İsrail'in operasyon başlattığı pazartesi gününden bu yana ikinci kez Gazze Şeridi'nden Kudüs'ün kuzeyinin hedef alındığı ve bugün Gazze Şeridi'nden Kudüs'ün kuzeyini hedef alınan 4 roket atıldı belirtildi.

Batı Şeria'da 12 Haziran'da kaybolan 3 Yahudi yerleşimcinin 18 gün sonra ölü bulunmasının ardından Filistinli genç Muhammed Ebu Hudayr, 2 Temmuz'da Yahudi yerleşimciler tarafından kaçırılmış ve yakılarak öldürülmüştü. Bölgede gerginliğin tırmanmasıyla İsrail, pazartesi günü Gazze'ye yönelik "Koruyucu Hat" adı altında operasyon başlattığını duyurmuştu.

İsrail ordusunun 4 günden bu yana Gazze'ye düzenlediği saldırılarda 86 kişi ölmüş, 570 kişi yaralanmıştı.
 

KAYNAK:
AA
ÖNCEKİ HABER

SONRAKİ HABER