ÖNE ÇIKANLAR :
İSTANBUL27°C
Parçalı Bulutlu
DÜNYATÜMÜ
  • GÜNCELLEME: 30 Haziran 2014 Pazartesi 20:48

Gazze'deki "maaş krizi"

Gazzedeki "maaş krizi"

Gazze'deki eski Filistin hükümetine bağlı sağlık sektörü çalışanları maaşlarının ödenmemesinie tepki göstermek için eylem düzenledi.


Doktor ve hemşirelerden oluşan bir grup, BM Yüksek Temsilcisi'nin ofisinin önünde bir araya gelerek, maaşlarının ödenmemesini protesto etti.
Gruptakiler, "250 bin memuru aç bırakmaya hayır", "Memurların hakkı müzakereye açık değil", "Gazze'deki sağlık sektörünü kurtarın" yazılı dövizler açtı.
Filistin'de, Hamas ve Fetih arasında 23 Nisan'da varılan milli mutabakat çerçevesinde 2 Haziran'da Rami el-Hamdallah Başbakanlığında uzlaşı hükümeti kurulmuştu. Başbakan Hamdallah, Gazze Şeridi'ndeki eski Hamas hükümeti memurlarının maaş ödemelerinin haziran ayında yetişmeyeceğini belirtmişti.
Bunun üzerine Gazze'deki eski Filistin hükümeti memurları ve polisler, maaşlarının hesaplarına yatırılmamasını protesto ederek, ATM cihazlarının önünü kapatmış, Batı Şeria'daki eski hükümet çalışanlarının da maaşlarını çekmesini engellemişti. Bu nedenle bankalar, birkaç gün hizmet verememişti.
 

KAYNAK:
AA
ETİKETLER:
ÖNCEKİ HABER

SONRAKİ HABER