ÖNE ÇIKANLAR :
İSTANBUL26°C
Parçalı Bulutlu
DÜNYATÜMÜ
  • GÜNCELLEME: 28 Kasım 2014 Cuma 13:23

Gazze’de olağanüstü hal ilan edildi

Gazzede olağanüstü hal ilan edildi

Birleşmiş Milletler, iki gündür etkili olan şiddetli yağış ve sel felaketinin ardından Gazze’de olağanüstü hal ilan etti.


Birleşmiş Milletler, iki gündür etkili olan şiddetli yağış ve sel felaketinin ardından Gazze’de olağanüstü hal ilan etti.

BM, Gazze’nin kuzey bölgesinde yaşayan Filistinli mülteciler için, “Sel felaketinin yaşandığı Sheikh Radwan bölgesinde yüzlerce vatandaş, şiddetli yağız nedeniyle evlerini terk etmek zorunda kaldı” açıklamasını yaptı. Yaşanan felakette can kaybı yaşanmazken BM Mülteci Ajansı, belediyelerin su, temizlik ve sağlık konularında acil durum başvurusu yaptığını bildirdi. Ajans, yaşanan felaketin ardından yüzlerce Gazzelinin başka bir bölgeye sevk edildiklerini bildirdi. Gazze’deki çalışmaları yürüten Robert Turner ise, ajansın mevsimin başında yaşanan çeşitli fırtınalarla ilgili olarak oldukça endişeli olduklarını belirterek, savaş günlerinden bu güne kadar benzeri görülmemiş bir felaket yaşandığını kaydetti.

BM aracılığıyla felaketin yaşandığı bölgeye gönderilen inşaat malzemelerinin beklenenden kısa bir sürede dağıtılacağı kaydedildi.
KAYNAK:
İHA
ETİKETLER:
ÖNCEKİ HABER

SONRAKİ HABER