ÖNE ÇIKANLAR :
İSTANBUL23°C
Gök Gürültülü Sağanak Yağışlı
DÜNYATÜMÜ
  • GÜNCELLEME: 14 Mart 2014 Cuma 15:34

Fransız savaş gemisi Marmaris'te

Fransız savaş gemisi Marmariste

Fransız Deniz Kuvvetleri'ne ait "FLS Cassard" isimli savaş gemisi, Marmaris'e geldi.


Fransız Deniz Kuvvetleri'ne ait "FLS Cassard" isimli savaş gemisi, Marmaris'e geldi.

Marmaris Aksaz Deniz Üssü'nde demirleyen savunma destroyerinin komutanı Vicent Gregoire ve Fransız Askeri Ataşesi Deniz Kurmay Yarbay Jerume Colonna Distria, Marmaris Belediye Başkan Vekili Zehra Yüzak'ı makamında ziyaret etti.

Savaş gemisinin liman ziyareti nedeniyle Marmaris'te bulunduğunu belirten Gregoire, kendisi ve askerlerinin ilçede olmaktan memnuniyet duyduğunu söyledi.

FLS Cassard'ın Fransız Donanması'nın en eski gemilerinden olduğunu ifade eden Jerume Colonna Distria ise Marmaris'in çok güvenli ve güzel bir liman olduğunu kaydetti.

Distria, "Askerlerimiz burada bulundukları sürece hem dinlenme hem de alışveriş yapma imkanı bulacaklar. Bize ve askerlerimize gösterilen misafirperverlik nedeniyle teşekkür ediyorum" dedi.

Yüzak, ziyarette, Fransız konuklarına çeşitli hediyeler verdi.

Akaryakıt ikmali ve eğitim çalışması için Marmaris'te bulunduğu öğrenilen gemide, 26'sı subay, 4'ü kadın toplam 240 personelin görev yaptığı öğrenildi. Askeri üste bir süre demirli bulunacak geminin, ilçeden ne zaman ayrılacağı ve rotası hakkında ise açıklama yapılmadı.
 

KAYNAK:
AA
ÖNCEKİ HABER

SONRAKİ HABER