SON DAKİKA :
İSTANBUL20°C
Sağanak Yağışlı
DÜNYATÜMÜ
  • GÜNCELLEME: 15 Ekim 2014 Çarşamba 22:40

Fransa'dan Türkiye'nin tampon bölge önerisine destek

/home/yztusr/public_html http://cdn1.yazete.com/store/img/manuel-1476809-465x309.jpg /home/yztusr/public_html/store/img/manuel-1476809-622x360.jpg
Fransadan Türkiyeye destek

Fransa Başbakanı Manuel Valls, ülkesinin Türkiye’nin Suriye sınırında tampon bölge kurulmasını önerisini desteklediklerini söyledi.


Meclis genel kurulunda bu akşam sözlü soru önergesini yanıtlayan Valls, ‘’Fransa, Türkiye’nin önerdiği gibi tampon bölge veya güvenli bölge kurulmasını destekliyor’’ ifadesini kullandı. Valls, şunları söyledi: 

"Türkiye’ye, bütün gücümüzle bölgede stratejik olarak kilit öneme sahip bu kentin kontrolünün karşı tarafın eline geçmesini önlemek için üzerine düşen sorumluluğu yerine getirmesini ve gerekli tedbirleri alması çağrısında bulunuyoruz çünkü bunu, terör ve barbarlıkla mücadele için yapmamız gerekir çünkü bunu, Kürt dostlarımıza yönelik sorumluluğumuz ve bölgenin istikrarı için yapmamız gerekir" dedi.

Fransa Başbakanı Valls, bu yanıtı meclisteki sosyalist grup başkanı Bruno Le Roux’nun sözlü soru önergesi karşısında bu akşam saatlerinde verdi. Meclisteki Sosyalist Grup Başkanı, konuşmasında Türkiye’nin Kürt grupların Suriye’ye geçişine izin vermesini istedi.

KAYNAK:
AA
ÖNCEKİ HABER

ABD, IŞİD operasyonuna isim buldu

SONRAKİ HABER

Mısır'da 8 Türk gözaltında

YORUM YAZ
1 YORUM YAZILMIŞ

Yorum yapmak için üye girişi yapmanız gerekmektedir. Yada Misafir Olarak Yorum Yapabilirsiniz.Üyeliğiniz varsa üye girişi yapabilirsiniz. Yeni üyelik için üyelik formunu kullanabilirsiniz.

  • - hayrettin cakan:16 Ekim 2014, Perşembe 00:56

    tuhaf degil mi abi birden abd almanya fransa türkiyeyi desteklemeye basladilar .. dikkat et recep bey gömlegini degistirme