ÖNE ÇIKANLAR :
İSTANBUL12°C
Hafif Yağmur
DÜNYATÜMÜ
  • GÜNCELLEME: 21 Haziran 2014 Cumartesi 13:25

Fransa'da terör operasyonu

Fransada terör operasyonu

Fransa'nın güneydoğusunda geçen hafta düzenlenen terörle mücadele operasyonlarında gözaltına alınan dört kişiden ikisi tutuklanarak cezaevine gönderildi.


Gözaltına alınan iki kadından birisi tutuksuz yargılanmak koşuluyla serbest bırakılırken, diğeri hakkında soruşturma açılmasına gerek görülmedi.
Gard ve Vaucluse kasabalarında düzenlenen operasyonlarda gözaltına alındıktan sonra tutuklanarak cezaevine gönderilen iki erkeğin, muhaliflerin yanında savaştıktan sonra bir süre önce Suriye'den Fransa'ya geri döndüğü bildirildi.
Fransa'da Suriye'deki savaşa gittiği tahmin edilen veya buraya savaşmak için adam götürmeye çalışanlarla ilgili şu ana kadar açılmış yaklaşık 55 dava dosyası bulunuyor.
Fransa İçişleri Bakanı Bernard Cazeneuve, geçen ay yaptığı açıklamada, Suriye'de savaşa katılan Fransız vatandaşlarının sayısının 300 civarında olduğunu belirterek, şu ana kadar 25'inin hayatını kaybettiğini bildirmişti.
Fransız polisi, özellikle son bir ay içinde ülke genelinde Suriye'de muhaliflerin yanında savaşmak üzere gençleri silah altına almaya çalışan radikal örgüt üyelerine yönelik yoğun operasyonlar düzenliyor.

 

KAYNAK:
AA
ÖNCEKİ HABER

SONRAKİ HABER