ÖNE ÇIKANLAR :
İSTANBUL11°C
Sağanak Yağışlı
DÜNYATÜMÜ
  • GÜNCELLEME: 14 Temmuz 2014 Pazartesi 11:30

Fransa’da ’’katil İsrail’’ sloganları

Fransada katil İsrail sloganları

Fransa’nın başkenti Paris’te, İsrail’in Gazze’ye yönelik saldırıları düzenlenen yürüyüşle protesto edildi.


İsrail’in Gazze’ye yönelik saldırıları Fransa’nın başkenti Paris’te düzenlenen yürüyüşle protesto edildi.

Yoğun yağmur altında gerçekleşen gösteride çok sayıda kişi “Katil İsrail” solganlarıyla yürüyüş yaptı. Filistin bayraklarıyla gösteriye gelen on binlerce kişi, İsrail’i kınayan pankartlar taşıdı. İsrail aleyhine sloganlar atılan gösteride, ABD, Fransa devlet başkanlarını İsrail ile işbirliği yapmakla itham eden göstericiler, Gazze’ye yönelik saldırıların son bulması, katliamın durdurulması için uluslararası kurumların acilen harekete geçmesi çağrısında bulundular.

Başkent Paris’in Barbes meydanı ile gösterinin bitiş noktasına kadar ki güzargah üzerinde polis sıkı güvenlik önlemleri aldı. Filistin halkına destek amacıyla düzenlenen gösteriye ellerinde Türk bayraklarıyla gelen Türk vatandaşlar ile Paris’teki Türk sivil toplum örgütleri üyelerinin de gösteriye destek verdiği görüldü.

Eyleme bazı Fransız sivil toplum örgütleri destek verdi. Ortaklaşa yayınlanan bildiride Filistin halkına destek İsrail’in katliamları kınandı ve Filistinli tutsakların serbest bırakılması çağrısı tekrarlandı. Ayrıca, Uluslararası toplumun İsrail’in Gazze’ye yaptığı saldırılara ve katliamlara duyarsız kalması eleştirildi. 

KAYNAK:
İHA
ÖNCEKİ HABER

SONRAKİ HABER