ÖNE ÇIKANLAR :
İSTANBUL23°C
Gök Gürültülü Sağanak Yağışlı
DÜNYATÜMÜ
  • GÜNCELLEME: 27 Ocak 2014 Pazartesi 10:20

Fransa'da Hollande protesto edildi

Fransada Hollande protesto edildi

Paris'te toplanan binlerce kişi Cumhurbaşkanı Hollande'yi protesto etti.


Fransa'nın başkenti Paris'te, sosyal medyada örgütlenen binlerce kişi Türkiye'de bulunan Cumhurbaşkanı François Hollande'yi protesto etti. Protestocular zaman zaman güvenlik güçleri ile çatıştı.

Fransa'nın başkenti Paris'te günler öncesinden sosyal medyada örgütlenen binlerce kişi dün Bastille Meydanı'nda toplanarak resmi ziyaret için Türkiye’de bulunan Fransa Cumhurbaşkanı François Hollande'yi protesto etti.

Çoğu sağ - kanat ile özdeşleşmiş elli dernek ile " Kırmızı bereliler " tiyatro oyunu yasaklanan Dieudonné destekçileri, Fransız baharı gay evlilik karşıtları ve vergi yasası karşıtları Cumhurbaşkanı Hollande'ya karşı " Öfke Günü " yürüyüşünde birleşti.

Bastille Meydanı'ndan İnvalides Meydanı'na yürüyen göstericiler 'Hollande istifa', 'Elysee'yi terket', 'Eşcinsel evliliğe hayır', 'Fransa bir ulus Avrupa bölücü' sloganları eşliğinde yürüdü.

İnvalides Meydanı'nda yapılan konuşmaların ardından dağılmayan bir grup gece geç saatlere kadar güvenlik güçleri ile çatıştı. Gösteriler sırasında 12 polisin aralandığı, 12 göstericinin ise gözaltına alındığı iddia edildi.

KAYNAK:
ÖNCEKİ HABER

SONRAKİ HABER