SON DAKİKA :
İSTANBUL20°C
Sağanak Yağışlı
DÜNYATÜMÜ
  • GÜNCELLEME: 14 Kasım 2014 Cuma 19:07

Fransa’da bir araya geldiler

/home/yztusr/public_html http://cdn2.yazete.com/store/img/fransada-bir-araya-geldiler-1486358-622x360.jpg /home/yztusr/public_html/store/img/fransada-bir-araya-geldiler-1486358-622x360.jpg
Fransada bir araya geldiler

Fransa’nın başkenti Paris’te UNESCO öncülüğünde Dinler Arası Karşılıklı Anlayış ve Yaşama Modelleri Sempozyumu düzenlendi.


Fransa’nın başkenti Paris’te UNESCO öncülüğünde Dinler Arası Karşılıklı Anlayış ve Yaşama Modelleri Sempozyumu düzenlendi.

Paris’teki UNESCO binasında gerçekleşen konferansta Türkiye’nin UNESCO nezdindeki Daimi Temsilci Büyükelçisi Hüseyin Avni Botsalı, Sosyal Uyum İçin Avrupa Müslüman Girişimi’nin (EMISCO) Başkanı Bashy Quraıshy, Azerbaycan’ın UNESCO nezdindeki Daimi Temsilci Büyükelçisi Anar Kerimov ve çok sayıda davetli yer aldı.

Avrupa’daki Müslümanların Avrupa ile uyumu ve kültürlerarası etkileşim gibi konuların ele alındığı sempozyumda İslamafobia, ve Azerbaycan’ı Anlamak konulu konuşmalar düzenlendi.

Öte yandan sempozyumda insan hakları, ırkçılık ve birçok küresel sorun ele alındı.
 

KAYNAK:
İHA
ETİKETLER:
ÖNCEKİ HABER

İsraillilere çarpan Filistinlinin evi yıkılacak

SONRAKİ HABER

"Türkiye'yi örnek almalıyız"

YORUM YAZ
Henüz yorum yapılmamış.

Yorum yapmak için üye girişi yapmanız gerekmektedir. Yada Misafir Olarak Yorum Yapabilirsiniz.Üyeliğiniz varsa üye girişi yapabilirsiniz. Yeni üyelik için üyelik formunu kullanabilirsiniz.