ÖNE ÇIKANLAR :
DÜNYATÜMÜ
  • GÜNCELLEME: 28 Ocak 2013 Pazartesi 22:13

Filistin'den Suriyelilere yardım


Filistin halkının Suriye'ye gönderdiği 20 ton un Hatay'ın Yayladağı ilçesine ulaştı.

Suriyeli sığınmacıları sağlık taramasından geçirmek için Hatay'a gelen Filistin'in eski Sağlık Bakanı Basim Naim başkanlığındaki 8 kişilik gönüllü sağlık ekibi, Suriye halkına 20 tonluk un yardımında bulundu. Suriye'deki halka ulaştırılmak üzere Yayladağı ilçesine kamyonla getirilen unlar, ilçedeki bir depoya indirildi.

Filistinli Dr. Seyid Ebu Hamra, Yardımeli Derneği'nin katkılarıyla düzenlenen etkinlikte gazetecilere yaptığı açıklamada, ''Bu yardım kuşatma altındaki Gazze halkının Suriye halkına teşekkür hediyesidir. Çünkü 1948 yılında Suriye'ye mülteci olarak kaçtığımızda bizlere çok yardımcı oldular. Biz de onların çok zor durumda olduğunu gördük. Onlara Filistin halkı adına un yardımında bulunmaktan büyük mutluluk duyuyoruz'' dedi.

Hamra, 20 ton unun Yayladağı'ndaki bir depoya indirildiğini belirterek, buradan da Türk Kızılayı aracılığıyla Suriye'deki mağdur halka ulaştırılacağını kaydetti.

Yardımeli Derneği Hatay İl Temsilcisi Eyüp Yıkılmaz da Filistin'den gelen gönüllü doktorların bağışladığı 20 ton unun, derneğin organizesiyle en kısa sürede Suriye'nin Lazkiye kentindeki halka ulaştıracağını kaydetti.

KAYNAK:
AA
ETİKETLER:
ÖNCEKİ HABER

SONRAKİ HABER