ÖNE ÇIKANLAR :
DÜNYATÜMÜ
  • GÜNCELLEME: 29 Aralık 2012 Cumartesi 20:15

Eyalet başbakanına büyük öfke


Hindistan'da cinsel ve fiziki saldırınına ardından hayatını kaybeden genç kız için düzenlenen törene katılan Yeni Delhi Eyalet Başbakanı Sheila Dikshit, büyük tepki gördü.

Geniş güvenlik önlemleri altında korumaları ile bölgeye gelen Dikshit halkla birlikte bugün Singapur'da hayatını kaybeden 23 yaşındaki kızı anma programında mum yakmak istedi.

Polise ve hükümete kadına karşı şiddeti önleyemedikleri gerekçesi ile tepkili olan kalabalık anma töreninin yapıldığı Jantar Mantar meydanında tepki gösterdi. Tepkiler sonrasında bölgede daha fazla kalamayan Dikshit bölgeden güçlükle ayrıldı.

Önceki hafta erkek arkadaşı ile gittiği sinemadan evine dönerken otobüse alınıp tecavüz edilen ve tornavida ve kesici aletlerle yaralanan 23 yaşındaki bayan öldü sanılarak yol kenarına atılmıştı. Olay sonrasında başkent Yeni Delhi’de olay karşısında yavaş davranan hükümet ve polis karşıtı protesto olaylarında bir polis memuru da hayatını kaybetmişti.

Geçtiğimiz Perşembe günü tedavi için Singapur’daki Mount Elizabeth hastanesine sevk edilen genç kızın bugün hayatını kaybettiği açıklandı.
 

KAYNAK:
CİHAN
ETİKETLER:
ÖNCEKİ HABER

SONRAKİ HABER