ÖNE ÇIKANLAR :
İSTANBUL25°C
Az Bulutlu
DÜNYATÜMÜ
  • GÜNCELLEME: 11 Mayıs 2014 Pazar 07:37

Eurovision'u Conchita Wurst kazandı

Eurovisionu Conchita Wurst kazandı

Danimarka'da düzenlenen 59. Eurovision'u bu yıl sakallı kadın görüntüsüyle dikkat çeken Avusturya adayı Conchita Wurst kazandı.


Danimarka’nın başkenti Kopenhag’da düzenlenen 59. Eurovision Şarkı Yarışmasını bu yıl sakallı kadın görüntüsüyle dikkat çeken Avusturya adayı Conchita Wurst kazandı.

"İNANMAKTA ZORLANIYORUM"

Kopenhag Refshaleöen B&W Hallerne'de yapılan yarışmada "Rise Like A Phoenix" adlı şarkısıyla 290 puan alarak 59'uncu Eurovision'un kazananı olan Avusturya temsilcisi Conchita Wurst, kazandığına inanmakta zorlandığını belirtti.

Wurst, Eurovision'un hoşgörü üzerine kurulu bir proje olduğunu ifade ederek "Bu yüzden Eurovision gerçekten katılmak istediğim bir aileydi ve kendimi evimde hissettirdi" dedi.

RAKAMLARA DİKKAT ÇEKTİ

Avusturyalı şarkıcı, işaretlere inanmadığını ancak arkadaşlarının kendisine yarı finalde 6, finalde ise 11. sırada yarıştığını hatırlattığını bu sayıların ise doğum günü olduğunu anlattı.

 "SADECE SAKALI OLAN BİR KADIN"

Öte yandan Wurst'un menajeri Rene Berto ise "Düşünce tarzımızı değiştirelim. Conchita sadece sakalı olan bir kadın" dedi.

Avusturya kamu yayıncısı ORF'nin temsilcisi ise 1966 yılından sonra Eurovision'a tekrar ev sahipliği yapmak için 48 yıl beklediklerini söyledi ve gelecek yıl organizasyon için ellerinden gelenin en iyisini yapacaklarını kaydetti.

KARDEŞ ÜLKE YUHALANDI

Yarışmada Ukrayna'ya 10 puan, Rusya'ya 12 puan veren Azerbaycan yuhalandı. Avusturya'dan oylamanın sonucunu bildirmek için yayına bağlanan kadın sunucunun takma sakal ve bıyığı izleyicileri güldürdü. Rusya en çok puanı Ermenistan, Azerbaycan ve Belarus'a verdi.

Hollanda, İngiltere, İsveç, İsrail, Yunanistan, İrlanda Finlandiya, İspanya, Belçika ve İtalya, Avusturya temsilcisine en yüksek puanı veren ülkeler arasında yer aldı.

Yarışmada Hollandalı ikili The Common Linnets "Calm After The Storm" şarkısıyla 238 puanla ikinci ve İsveç temsilcisi Sonne Nielsen "Undo" adlı şarkısıyla 218 puanla üçüncü oldu. 

KAYNAK:
ETİKETLER:
ÖNCEKİ HABER

SONRAKİ HABER