ÖNE ÇIKANLAR :
İSTANBUL27°C
Az Bulutlu
DÜNYATÜMÜ
  • GÜNCELLEME: 29 Aralık 2013 Pazar 10:56

Eski bakandan “Avatar gibi olduk” esprisi

Eski bakandan “Avatar gibi olduk” esprisi

Ukrayna eski İçişleri Bakanı Yuriy Lutsenko’ya miting sırasında yeşil boyalı saldırı yapıldı.


Ukrayna’nın doğusundaki Harkiv bölgesinde düzenlenen ‘Euro Meydan’ eylemine destek için giden Ukrayna eski İçişleri Bakanı Yuriy Lutsenko’ya miting sırasında yeşil boyalı saldırı yapıldı.

Lutsenko’nun yüzüne yeşil boya atanlar polis tarafından hemen yakalandı. Muhalif Anavatan Partisi’nden milletvekili eşi ise Lutsenko’nun boya olan saçları ve yüzünü mendille sildi. Yüzü yeşile boyanan Lutsenko ise “Avatar gibi olduk.” esprisi yaptı.

Boya saldırısına rağmen programını iptal etmeyen Lutsenko, saldırıyı olgunlukla karşılayarak yeşil renkli yüzü ile eylemcilere hitap etti. Eylemciler konuşması süresince destek sloganları attı.

MAHKEME SUÇLULARA 15 DOLAR CEZA VERDİ

Polis, boyalı saldırıyı gerçekleştiren üçü erkek birisi kadın 4 kişiyi gözaltına aldı. Çıkarıldıkları mahkemede saldırıyı geçekleştiren şahıslara; “kamu düzenini bozma ve holiganlık suçlarından” 15 dolar (119 Grivna) para cezası verildi. Mahkeme yakalanan şahıslara ayrıca suçun tekrarlanmaması hususunda uyardı.

LUTSENKO GÖREVİ SUİSTİMALDEN HAPİS YATMIŞTI

Ukrayna eski İçişleri Bakanı Yuriy Lutsenko, şoförünü polis kadrosuna almak ve lojman tahsis etme suçlarından yargılanmıştı. Mahkeme görevi suistimal ve usulsüzlük yaptığı gerekçesiyle 26 Aralık 2010’da, Lutsenko’ya 4 yıl 6 ay hapis cezası vermişti. Mal varlığına da el konulan Lutsenko’nun tutuklanması siyasi olduğu gerekçesiyle Batılı ülkeler tarafından eleştirilmişti. Ukrayna Cumhurbaşkanı Viktor Yanukoviç, 7 Nisan 2013’te Lutsenko için af kararı çıkarmıştı.

KAYNAK:
CİHAN
ÖNCEKİ HABER

SONRAKİ HABER