ÖNE ÇIKANLAR :
İSTANBUL22°C
Az Bulutlu
DÜNYATÜMÜ
  • GÜNCELLEME: 18 Haziran 2014 Çarşamba 08:49

Esed'in operasyonunda 61 kişi öldü!

Esedin operasyonunda 61 kişi öldü!

Suriye'de, rejime bağlı güçlerin muhaliflerin denetiminde olan bölgelere ağır silahlarla saldırması sonucu 11'i çocuk, 9'u kadın 61 kişinin öldüğü bildirildi.


Suriye'de, rejime bağlı güçlerin muhaliflerin denetiminde olan bölgelere ağır silahlarla saldırması sonucu 11'i çocuk, 9'u kadın 61 kişinin öldüğü bildirildi.

Suriye İnsan Hakları Örgütünden yapılan açıklamada, Esed güçlerinin yönetim karşıtlarının denetiminde olan bölgelere havadan "varil ve vakum bombası" ile karadan topcu atışı, havan topu ve yerden yere atılan füzelerle saldırması sonucu Halep'te 21, Humus'ta 11, başkent Şam'ın banliyölerinde 7, Rakka'da 5, Dera ve İdlib'te 4'er, Deyru'z Zor ve Hama'da 3'er, Haseke'de 2 ve Suveyda'da bir olmak üzere toplam 61 kişinin yaşamını yitirdiği belirtildi.

Bu arada Suriye Yerel Koordinasyon Komitesinden yapılan açıklamada, orduya ait helikopter ve savaş uçaklarının Halep'te muhaliflerin kontrolünde olan bölgeleri yoğun bir şekilde bombaladığı ve çok sayıda yerleşim yerinde büyük hasarın meydana geldiği ifade edildi.

Açıklamada ayrıca başkent Şam'ın güneyindeki Muleyha beldesi ile Duma, Cobar, Dareya ve Kabun bölgelerinin rejim güçlerinin yoğun saldırılarına maruz kaldığı aktarıldı.

Öte yandan Suriye resmi ajansı SANA'nın güvenlik güçlerine dayanarak verdiği haberde, ordunun İdlib, Lazkiye, Halep ve Humus'ta gerçekleştirdiği operasyonlarda çok sayıda silahlı grubu etkisiz hale getirdiği duyuruldu.

KAYNAK:
AA
ÖNCEKİ HABER

SONRAKİ HABER