ÖNE ÇIKANLAR :
DÜNYATÜMÜ
  • GÜNCELLEME: 25 Aralık 2012 Salı 04:51

Esed'i şiddetle kınadı

Esedi şiddetle kınadı

ABD, Suriye rejiminin sivillere karşı son saldırılarını şiddetle kınadı.


ABD Dışişleri Bakanlığı Sözcüsü Patrick Ventrell, yaptığı yazılı açıklamada, ''ABD'nin, Suriye rejiminin, bilhassa Halfaya Kasabası'ndaki bir ekmek fırınına düzenlediği saldırı başta olmak üzere, sivillere karşı son hain saldırılarını şiddetle kınadığını'' belirtti.

''Bu gibi zalimce saldırıların, rejimin Suriye'de hiçbir geleceğinin olmadığını gösterdiğini'' kaydeden Ventrell, ''Mezalimler yapanlar sorumlu tutulacaklar. ABD, rejime, Suriye halkına karşı savaşını icra etmesi için yardım etmeye devam eden tüm taraflara bu desteklerini sona erdirmeye çağırır'' ifadesini kullandı.

Ventrell, BM ve Arap Birliği Suriye Özel Temsilcisi El-Ahdar el-İbrahimi'nin Şam'ı ziyareti ve çalışmalarının, bir siyasi dönüşümü ileri taşıma fırsatı sunduğunu ve ABD'nin İbrahimi'nin çabalarını desteklemeye devam ettiğini belirtti.

Sözcü Ventrell, Suriye rejimini, yeni bir yönetime geçiş ve Suriye halkının maruz kaldığı acımasızca baskılara son verilmesi için İbrahimi'nin çabalarından istifade etmeye çağırdıklarını kaydetti.
    

KAYNAK:
AA
ÖNCEKİ HABER

SONRAKİ HABER