ÖNE ÇIKANLAR :
DÜNYATÜMÜ
  • GÜNCELLEME: 04 Mayıs 2013 Cumartesi 18:45

Esed ordusu çocukları bile öldürmüş


Suriye'de Esed ordusunun Tartus'ta bir Sünni köyü olan el Bayda'ya gerçekleştirdiği katliamın dehşet verici ayrıntıları ortaya çıkmaya devam ediyor. Ordunun çoğu kadın ve çocuk olmak üzere, yüzlerce kişiyi katlettiği köyde kaçmaya çalışan çocukları dahi öldürdüğü ortaya çıktı.

Muhaliflerin sosyal paylaşım sitelerinde yayınladıkları görüntülerde çoğu aynı aileden olan onarca kişinin cesedi görülüyor. Yetkililer, aralarında 3 aylık çocukların da olduğu katliamın, mezhep temizliği olduğunu söylüyor.

Görüntülerde çocuklarının ve yakınlarının cesedi başında sinir krizleri geçirenleri çevredekilerin sakinleştirmeye çalıştığı görülüyor. Kucağında 3 yaşında kızını taşıyan babanın durumu ise yürek burkuyor.
Köy sakinlerinden bir şahıs, kadın ve çocukların köyden çıkmaya çalıştığı bir sırada Esed'e bağlı ordunun yaylım ateşine hedef olduklarını anlatıyor. Şahıs,"Kadın ve çocuklardan oluşan 23 kişiyi bir pikapla köy dışına çıkarmaya çalışırken askerlerin yaylım ateşinin hedefi olduk. Araçtakilerin hepsi öldü. Bunlardan 13'ü çocuk, 6’sı da kadındı. Ayrıca 2 kadın hala kayıp onlar hakkında hiç bir bilgimiz yok." dedi. Hayatını kaybedenler cenaze namazının ardından toprağa verildi .
Öte yandan Suriye televizyonu ise, yayınladığı haberde kadın ve çocukların kaçarken hedef alındığı saldırıyı "silah yüklü terörist aracı imha edildi" şeklinde duyurdu.

KAYNAK:
CİHAN
ETİKETLER:
ÖNCEKİ HABER

SONRAKİ HABER