ÖNE ÇIKANLAR :
DÜNYATÜMÜ
  • GÜNCELLEME: 05 Mart 2013 Salı 11:01

Erkal: "Avrupa ağlama duvarı değil"


Avrupa Komisyonu Parlamenterler Meclisi üyesi AK Parti Bursa Milletvekili Tülin Erkal Kara, Avrupa'da temaslarda bulunan bazı siyasetçi, bürokrat ve akademisyenlerin Türkiye'yi şikayet etmelerinin kimseye yarar sağlamayacağını söyledi.

Milletvekili Kara yurt ışına gittiğinde bazı muhalefet milletvekillerinin Türkiye'yi şikayet ettiklerini bunları doğru bulmadığını söyledi. Kara, "Türkiye'de ekonomi bozuluyor, ülke antidemokratikleşiyor, laiklik elden gidiyor" gibi söylemlerle siyasi ikballerini düşünerek Türkiye'yi kötülediklerini iddia etti.

Avrupa'nın ağlama duvarı olmadığını söyleyen Kara "Sıkıntıları varsa sorunlar TBMM'de masaya yatırılır çözümüne bakılır. Maalesef bazı ülkelerin Türkiye'yi şikayet ettikleri raporlara bu milletvekillerinin de destek verdiğini de gördük." diye konuştu.

Eskiyen ve yaşlanan bir Avrupa'nın karşısında yenilenen ve gençleşen dinamik bir Türkiye olduğunu söyleyen Tülin Erkal Kara, Türkiye'nin eski olumsuz imajını 12 yıllık süre zarfında silerek ilerlediklerini ifade etti.

Avrupa'da Türk ailelerinden elinden sudan sebeplerle çocukların alındığını da dile getiren Kara, "Ben şahsen bu çocukların geleceğinden endişe duyuyorum." dedi. 

KAYNAK:
CİHAN
ETİKETLER:
ÖNCEKİ HABER

SONRAKİ HABER