ÖNE ÇIKANLAR :
İSTANBUL27°C
Parçalı Bulutlu
DÜNYATÜMÜ
  • GÜNCELLEME: 16 Nisan 2013 Salı 13:32

Erdoğan'ı ikna için geliyor

Erdoğanı ikna için geliyor

Filistin Yönetimi lideri Mahmud Abbas önümüzdeki dönemde Ankara'ya bir ziyaret gerçekleştirerek, Erdoğan'ı Gazze'ye gitmemesi için ikna edecek.


Jarusalem Post, Filistin Yönetimi lideri Mahmud Abbas'ın, Ankara'ya gelerek Başbakan Recep Tayyip Erdoğan'ı Gazze'ye gelmeme konusunda iknaya çalışacağını iddia etti.

İsrail'in jerusalem Post gazetesinde yer alan iddia, Abbas'ın danışmanlarından Ezzem El Ahmet'e ait.
Ezzem El Ahmed, Filistin Yönetimi'nin Erdoğan'ın mayıs sonunda yapmayı planladığı Gazze ziyaretine karşı olduğunu söyledi. El Fetih Merkez Yönetim Komitesi Üyesi El Ahmed ayrıca, Abbas'ın yakında Ankara'ya giderek, Erdoğan'ı Gazze'ye gitmemesi yönünde ikna etmeye çalışacağını ileri sürdü. "Umarız bu ziyaret gerçekleşmez. Her kim Filistin Yönetimi ile koordineli olmaksızın Gazze Şeridi'ne giderse, bu kişi Batı Şeria ile Gazze şeridi arasındaki ayrılığı derinleştirir" dedi.

Cnntürk'te yer alan habere göre; Filistin Yönetimi'nden bir başka yetkili ise Erdoğan'ın olası Gazze ziyaretinin, Hamas iktidarına meşruiyet kazandıracağını yönünde izlenim yaratacağını söyledi. İsmi açıklanmayan yetkili, Filistin yönetimi'nin ABD'den Erdoğan'a Gazze ziyaretini iptal etmesi yönünde baskı yapmasını istediğini ifade etti.
 

KAYNAK:
ETİKETLER:
ÖNCEKİ HABER

SONRAKİ HABER