ÖNE ÇIKANLAR :
İSTANBUL12°C
Yağışlı
DÜNYATÜMÜ
  • GÜNCELLEME: 17 Mayıs 2013 Cuma 23:00

Erdoğan'dan kredi notu yorumu: "Günaydın"

Erdoğandan kredi notu yorumu: "Günaydın"

Moody's kredi derecelendirme kuruluşunun Türkiye'nin kredi notunu artırmasını Başbakan Erdoğan bakın nasıl yorumladı...


Başbakan Recep Tayyip Erdoğan, Türkiye'nin kredi notunun, derecelendirme kuruluşu Moody's tarafından 'yatırım yapılabilir' seviyeye yükseltilmesini ABD'de değerlendirdi.

Bunun gecikmiş bir açıklama olduğunu dile getiren Erdoğan, "Ben o konuda sadece 'günaydın' diyorum. Çok geç kaldınız çünkü bugüne kadar bunun çoktan verilmiş olması lazımdı. Yani batan biten geri kalan ülkelerin yani politik olarak kredi notunu arttırıyorlar. Sürekli yükselmekte olan Türkiye’nin ise kredi notunu geciktiriyorlardı en sonun da artık yatırım yapılabilir bir ülke olarak yükselttiler." diye konuştu.

Reyhanlı'da emniyet müdürünün görevden alınmasını da değerlendiren Erdoğan, "Bu tür hadiseler soruşturmanın sağlıklı yürümesi bakımından idari tedbir olarak her zaman geçerlidir, yapılabilir ve şu anda da burada soruşturmanın sağlıklı yürümesi açısından valilik böyle bir tasarrufta bulunmuştur. Bundan daha doğal daha tabii bir şey olamaz." dedi.

Başbakan Erdoğan, bombalı araçlardan birinin şoförünün emniyette vereceği ipuçlarını da bugünlerde göreceklerini dile getirdi. Erdoğan, bir soru üzerine Hatay'da bugün meydana gelen patlamanın kaçakçılarla ilgili olduğunu ifade etti.

KAYNAK:
CİHAN
ÖNCEKİ HABER

SONRAKİ HABER