ÖNE ÇIKANLAR :
İSTANBUL11°C
Yağışlı
DÜNYATÜMÜ
  • GÜNCELLEME: 01 Kasım 2013 Cuma 16:57

Erdoğan'dan Kılıçdaroğlu'na 100 bin liralık 'Dikizci' davası

Erdoğandan Kılıçdaroğluna 100 bin liralık Dikizci davası

Başbakan Recep Tayyip Erdoğan, CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu hakkında 100 bin liralık tazminat davası açtı.


Başbakan Erdoğan, kendisine 'Dolmabahçe'den Kadıköy vapurunda gelen kadınları dikizliyor' diyen CHP lideri Kılıçdaroğlu'na 100 bin liralık tazminat davası açtı.

BAŞBAKAN'A YÜKLENDİ
29 Ekim'de Cumhuriyet kutlamaları esnasında Başbakan Recep Tayyip Erdoğan protokolde Kemal Kılıçdaroğlu'nun elini sıkmamış ve direk yerine geçmişti. İki lider arasında yaşanan gerginlik kameralara yansımıştı.

"KADINLARI DİKİZLİYOR"
Burada yaşanan gerginiliği ardından bazı siyasi partiler ve Sivil Toplum kuruluşları ile Cumhuriyet mitingi düzenleyen CHP Lideri Kılıçdaroğlu, Başbakan'a yüklenmişti. Kılıçdaroğlu Tandoğan Meydanı'ndaki mitingde Erdoğan için "Kadınların ne giyeceğine ve nasıl yürüyeceğine ve kaç çocuk doğuracağına karışıyor. Üstüne birde oturmuş Dolmabahçe'den Kadıköy'den gelen kadınları dikizliyor." ifadelerini kullanmıştı.

"EDEP YAHU"
Kılıçdaroğlu'nun bu söyleminin ardından Ak Parti kanadından cevap gecikmedi ve ilk olarak Başbakan Yardımcısı Bekir Bozdağ Kılıçdaroğlu'nun açıklamalarını "Ahlaksızca bir konuşma" olarak nitelendirmişti. Ardından Ak Parti Sözcüsü Cemil Çiçek'de bunlar ağza alınacak ifadeler mi? diye soru yönelterek "Edep Yahu" ile Kılıçdaroğlu'na göndermede bulunmuştu.

CEVAP VERDİ

Başbakan Recep Tayyip Erdoğan partisinin İzmir İl Başkanlığı tarafından düzenlediği toplantıda, Kemal Kılıçdaroğlu'nun dün kullandığı 'Dolmabahçe'de oturup Kadıköy vapurundaki kadınları dikizliyor.' ifadesine cevap verdi.

"BÖYLE YAKLAŞIM OLUR MU ?"
Erdoğan, "Çok enteresan. Ben İstanbul'a başbakanlık ofisine gelirken, orada Beşiktaş iskelesinden vatandaşlarımız geçiyor. Her türlü giyim içerisinde olan var. Tasvip ederim etmem. Her birine saygı duyduğumu söylüyorum. Diyor ki oradan geçen bayanları dikizliyor diyor. Yahu böyle bir, yani böyle bir ahlak dışı yaklaşım olabilir mi? Böyle bir ifade olabilir mi? Ben ne söylüyorum o ne söylüyor." ifadelerini kullanmıştı.
Dün bu ifadeleri kullanan Başbakan Recep Tayyip Erdoğan bugün CHP Lideri Kılıçdaroğlu'na tazminat davası açtı.

KAYNAK:
ÖNCEKİ HABER

SONRAKİ HABER