ÖNE ÇIKANLAR :
DÜNYATÜMÜ
  • GÜNCELLEME: 01 Kasım 2014 Cumartesi 08:57

Erdoğan, Türkmenistan'ı ziyaret edecek

Erdoğan, Türkmenistanı ziyaret edecek

Erdoğan, 6-7 Kasım tarihlerinde Cumhurbaşkanı sıfatıyla Türkmenistan'a ilk ziyaretini gerçekleştirecek.


Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, Türkmenistan Devlet Başkanı Gurbanguli Berdimuhamedov'un davetlisi olarak bu ülkeye resmi bir ziyaret gerçekleştirecek. Erdoğan, 6-7 Kasım tarihlerinde Cumhurbaşkanı sıfatıyla Türkmenistan'a ilk ziyaretini gerçekleştirecek.

Cumhurbaşkanı Erdoğan'ın bu ziyareti, Türkmenistan Devlet Başkanı Gurbanguli Berdimuhamedov'un başkanlığında toplanan Bakanlar Kurulu'nda görüşüldü. Türkmenistan Dışişleri Bakan Yardımcısı Berdi Matiyev, sözkonusu ziyaret ile ilgili yapılan hazırlıklar doğrultusunda bilgi verdi. Verilen bilgi notunda, Aşkabat'ta yapılacak görüşmelerde iki ülke ilişkileri ele alınacak ve ikili işbirliğinin güçlendirecek bir dizi anlaşmalara imza atılması bekleniyor.

Raporu dinleyen Devlet Başkanı Berdimuhamedov, Türkmenistan ile Türkiye arasındaki münasebetlerde gelinen seviyeden memnun olduğunu kaydetti. İki ülke münasebetlerinin hem ikili hem de uluslararası örgütler kapsamında geliştiğini kaydeden Türkmen lider, iki ülke ilişkilerinin bundan sonra geliştirmek için birçok potansiyelin mevcut olduğunu söyledi.

KAYNAK:
CİHAN
ÖNCEKİ HABER

SONRAKİ HABER