ÖNE ÇIKANLAR :
İSTANBUL11°C
Az Bulutlu
DÜNYATÜMÜ
  • GÜNCELLEME: 07 Şubat 2014 Cuma 13:56

Erdoğan, Putin'le bir araya geldi


Başbakan Recep Tayyip Erdoğan, Kış Olimpiyatları'nın açılış töreni için geldiği Soçi'de Rusya Devlet Başkanı Vladimir Putin'le bir araya geldi.

Putin, görüşmede Soçi'de iş üstlenen Türk müteahhitlerinin durmadan dinlenmeden profesyonelce çalıştığını ve olimpiyat oyunlarına hazırlık için büyük katkı sağladıklarını belirtti.

Başbakan Erdoğan da olimpiyatlar sebebiyle Putin'le bir arada bulunmaktan duyduğu memnuniyeti dile getirdi. Oyunlara az sayıda sporcuyla katıldıklarını ifade eden Erdoğan, "Bunlar, gelecek için önemli adımlar olacak." dedi.

Türk müteahhit firmalarının, tesislerin hazırlanmasında başarılı çalışmalarını ve gayretlerini izlediğini ifade eden Erdoğan, "Aramızdaki ticaret hacmi iyi bir noktada. Hafif bir düşüş de olsa bunu toparlamamız mümkün. Özellikle enerjideki dayanışmamız çok önemli." dedi.

Başbakan Erdoğan, 2018'de Rusya'da düzenlenecek Dünya Futbol Şampiyonası'nda da Türk müteahhit firmalarının önemli yer alabileceğini dile getirdi. Putin ise buna "Şüphesiz." diye cevap verdi.

Erdoğan, bu akşam yapılacak açılış töreninin barış ve özgürlüğün simgesi, oyunların da rekor ve başarılarla dolu olmasını diledi.

Görüşmeye Dışişleri Bakanı Ahmet Davutoğlu, Enerji ve Tabii Kaynaklar Bakanı Taner Yıldız ve Rusya Dışişleri Bakanı Sergey Lavrov'da katıldı.

KAYNAK:
CİHAN
ETİKETLER:
ÖNCEKİ HABER

SONRAKİ HABER