ÖNE ÇIKANLAR :
İSTANBUL26°C
Gök Gürültülü Sağanak Yağışlı
DÜNYATÜMÜ
  • GÜNCELLEME: 20 Ocak 2013 Pazar 17:57

Erdoğan nişan yüzüklerini taktı

Erdoğan nişan yüzüklerini taktı

Başbakan Erdoğan, Nizip'te Suriyelilerin kaldığı çadır kenti ziyaretinde Suriyeli Mehdi Şamil ile Emire Haci'nin nişan yüzüklerini taktı.


Başbakan Recep Tayyip Erdoğan, çadır kentteki konuşmasının ardından bazı Suriyelileri, kaldıkları çadırda ziyaret etti.

Suriyeli çocuklar ziyaret sırasında Başbakan Erdoğan'ı Türkçe ''Hoş geldin'' sloganları, Türkiye'yi ve kendisini öven Arapça şarkılarla karşılandı.

Başbakan Erdoğan, tebessümle bir süre dinlediği çocukların arasına girerek hatıra fotoğrafı çektirdi.

Başbakan Erdoğan, çadır kent çıkışında Suriyeli sığınmacı Mehdi Şamil ile Emire Haci'nin talebi üzerine yanlarına giderek nişan yüzüklerini taktı. Başbakan Erdoğan, oldukça heyecanlı görünen çiftin yüzüklerinin kurdelesini de kesti.

Suriyeli çifti tebrik eden Erdoğan, ''Hayırlı işlerde fazla beklemek doğru olmaz. Bu işi bir an önce sonuçlandırmanızı temenni ediyorum'' dedi.

Damat adayı Mehdi'nin yakasına Cumhuriyet altını takan Erdoğan, daha sonra kamptan ayrıldı.

Başbakan Erdoğan'ın nişan yüzüklerini takmasından duydukları memnuniyeti vurgulayan Mehdi Şamil, "Başbakan Erdoğan'ın nişan yüzüklerimizi takmasından dolayı çok şaşkın ve mutluyum'' diye konuştu.

Emire Haci ise Şamil ile çadır kentte tanıştığını ve birbirlerini sevdiklerini belirterek, bir hafta sonra da düğün yapmayı planladıklarını dile getirdi.

KAYNAK:
ÖNCEKİ HABER

SONRAKİ HABER