ÖNE ÇIKANLAR :
İSTANBUL22°C
Gök Gürültülü Sağanak Yağışlı
DÜNYATÜMÜ
  • GÜNCELLEME: 17 Mayıs 2013 Cuma 22:52

Erdoğan: Çözüm süreci özellikle ekonomiyi kökten değiştirecek


Türkiye'deki çözüm sürecinin 'hayati' olduğunu ifade eden Erdoğan, "Türkiye'de siyaseti, sosyal yaşamı, özellikle de ekonomiyi kökten değiştirecek, yenileyecek bir sürecin adımını atıyoruz. Ancak bu süreç daha çok bölgemizin barışına, istikrarına, huzur ve refahına katkı sunacak bir süreçtir." dedi.

Washington'daki Brookings Enstitüsü'nde konuşma yapan Erdoğan, terörle mücadele ederken aynı zamanda ayrımcı politikalara da son verdiklerini anlattı. Erdoğan, "Bölgede şimdi esen bir bahar havası var. demokratikleşme havası terörün elindeki tüm bahaneleri yok etti ve devlet-millet kucaklaşmasını sağladı." dedi.

Bölücü terör sebebiyle son 4 aydır kayıp verilmediğini ifade eden Erdoğan, "Suriye'deki kanlı çatışmalar nedeniyle Türkiye'de zaman zaman alçakça saldırı girişimleri oluyor. Ancak bunun da büyüyen Türkiye'ye yönelik olarak farklı mecralardan geldiğini gayet iyi biliyoruz." diye konuştu.

Bugün Türkiye'de terörün bitirilmesi noktasında umutların çoğaldığını dile getiren Erdoğan, "Birliğimiz, kardeşliğimiz güçlenmiş durumda. Sadece 4 ay olmasına rağmen Türkiye'nin kalkınmasına yönelik çok güçlü umutlar oluştu. Terörsüz, şiddetsiz, korkusuz, güvenli bir ortamda kalkınma mücadelemizi çok daha güçlü bir şekilde sürdüreceğiz." şeklinde konuştu. 

KAYNAK:
CİHAN
ETİKETLER:
ÖNCEKİ HABER

SONRAKİ HABER