ÖNE ÇIKANLAR :
İSTANBUL32°C
Parçalı Bulutlu
DÜNYATÜMÜ
  • GÜNCELLEME: 04 Ocak 2014 Cumartesi 01:44

Enbar'da IŞİD militanları ile güvenlik güçleri çatıştı: 9 ölü, 11 yaralı

Irak'ın El-Enbar ilinde güvenlik güçleri ile El-Kaide'ye bağlı Irak-Şam İslam Devleti (IŞİD) militanları arasında çıkan çatışmada 9 kişinin öldüğü, 11 kişinin yaralandığı bildirildi.


Emniyet kaynaklarından alınan bilgiye göre, Enbar iline bağlı Ramadi kentinin Halidiye bölgesinde emniyet güçleri ile IŞİD militanları arasında çatışma çıktı. Aşiret birliklerinin de emniyet güçlerine destek verdiği çatışmada, 6'sı militan 9 kişi öldü, 11 kişi yaralandı.
Öte yandan, Irak ordusuna bağlı birliklerin, IŞİD'in etkin olduğu Felluce kentini topçu ateşiyle vurduğu belirtildi. Olayda 2 çocuğun yaşamını yitirdiği, 12 kişinin yaralandığı, kentin farklı bölgelerinde belli aralıklarla silah seslerinin duyulduğu ifade edildi.
Irak Başbakanı Nuri el-Maliki karşıtı protesto eylemlerine verdiği destekle bilinen Alvani'nin, cumartesi günü Enbar'da kanlı bir baskınla gözaltına alınmasının ardından, çok sayıda askeri birlik bölgeye sevk edilmişti. Özellikle Ramadi ve Felluce kentleri başta olmak üzere Enbar ili hafta başından bu yana çatışmalara tanık oluyor. IŞİD, önceki gün Ramadi ve Felluce'nin denetimini ele geçirdiğini öne sürmüştü.
 

KAYNAK:
AA
ETİKETLER:
ÖNCEKİ HABER

SONRAKİ HABER