ÖNE ÇIKANLAR :
İSTANBUL10°C
Parçalı Bulutlu
DÜNYATÜMÜ
  • GÜNCELLEME: 06 Mart 2013 Çarşamba 14:49

En cani otomobil hırsızı


Çin’in kuzeydoğusundaki Jilin eyaletinde bir aracı çalan hırsız, araçtaki 2 aylık bebeği de öldürdü.

4 Mart sabahı çalınan bir cipin içindeki 2 aylık bebeğin ölü bulunması Çin'de gündeme oturdu. Şehirde 3 bin 500 trafik noktasında arama yapan polisin çabaları sonunda karlar arasında bulunan bebeğin boğularak öldürüldüğü kaydedildi.

Bebeğin annesinin alışveriş için bir markete girdiği ve bebeği aracın içinde bıraktığı, 10 dakikalık alışveriş sırasında aracın çalındığı aktarıldı. Araçtaki bebeğin bulunması için tüm şehrin seferber olduğu, binlerce ticari ve özel taksi şoförünün gönüllü olarak emek verdiği ifade edildi. Öte yandan, yerel televizyonlar da yayın boyunca aracın fotoğraflarını göstererek halka dikkatli olmaları konusunda uyarıda bulundu.

Son iki gündür ülke medyasında ve mikroblog sitelerinde en çok konuşulan haberler arasında yer alan olayın sonunda bebeğin ölüm haberi üzerine şehirde anma törenleri düzenlendi. Katledilen bebek adına mumlar, tütsüler, ateşten kalpler yapan binlerce Çinli, 2 aylık bebek için gözyaşı döküp dua etti.

Arabayı çalan ve bebeği öldürmek suçundan aranan zanlının isminin Zhou Xijun olduğu, 1964 doğumlu zanlının tüm ülke genelinde arandığı belirtildi. Zanlının nüfus bilgileri ve fotoğrafları internet üzerinden yayınlanırken, görenlerden ihbar etmesi için telefon numaraları paylaşıldı.

KAYNAK:
CİHAN
ETİKETLER:
ÖNCEKİ HABER

SONRAKİ HABER