ÖNE ÇIKANLAR :
İSTANBUL12°C
Parçalı Bulutlu
DÜNYATÜMÜ
  • GÜNCELLEME: 24 Temmuz 2013 Çarşamba 14:15

Elton: "Oruç beni daha enerjik yapıyor"


Danimarkalı aktör Rasmus Elton, Ramazan ayının ilk gününden bu yana oruç tutuyor. Aksiyon dergisine konuşan Elton, ‘‘Oruç tutmak neticede tek bir günlük ibadet değil; bütün bir ay devam ediyor. Bana daha çok manevi bir yolculuk gibi geliyor. Kendini, bedenini, nefsinin bazı arzularını eğitip daha iyi bir insan olmana yardım eden manevi bir yolculuk gibi. Elbette başka insanları, özellikle uzun süre aç kalmak zorunda kalan insanları da anlama imkanı buluyorsun. Empati gibi... Bütün bunları bir arada yapabiliyorsun...’’ dedi.

The Killing, Park Road ve Borgen gibi beğenilen Danimarka dizilerinin yanı sıra Submarino ve I Lossens Time gibi başarılı sinema filmlerinde de rol almış Danimarka’da tanınan bir oyuncu olan Rasmus Elton, oruç tutmanın sadece aç kalmak anlamına gelmediğini söyledi. ‘‘Oruç, bana daha çok manevi bir yolculuk gibi geliyor. Kendini, bedenini, nefsinin bazı arzularını eğitip daha iyi bir insan olmana yardım eden manevi bir yolculuk gibi. Elbette başka insanları, özellikle uzun süre aç kalmak zorunda kalan insanları da anlama imkanı buluyorsun. Empati gibi... Bütün bunları bir arada yapabiliyorsun...’’ diyen Elton oruç sayesinde daha iyi bir insan olmayı ümit ettiğini ifade etti.

Oruç sayesinde gün içerisinde kendini çok daha enerjik hissettiğini belirten Elton, ‘‘Bu size çok garip gelebilir ama oruç tutmaya başladığımdan beri kendimi çok daha enerjik hissediyorum. Yani normalde tam tersi olması gerekir diye düşünüyor insan ama öyle değil. Daha güçlü ve daha enerjik hissediyorum. Ayrıca daha dengeli olduğumu hissediyorum.’’ dedi. 

KAYNAK:
CİHAN
ETİKETLER:
ÖNCEKİ HABER

SONRAKİ HABER