ÖNE ÇIKANLAR :
İSTANBUL35°C
Çok Bulutlu
DÜNYATÜMÜ
  • GÜNCELLEME: 18 Temmuz 2014 Cuma 12:53

Düşen uçağın parçaları 4 kilometrelik alana yayıldı

Düşen uçağın parçaları 4 kilometrelik alana yayıldı

Düşen Malezya uçağının enkazının bulunduğu alanda çok sayıda teknik ekip çalışmalarını sürdürüyor. Uçağın parçaları ve cesetler 4 kilometrekarelik alana yayıldı.


Ukrayna'nın Donetsk bölgesine düşen Malezya Havayolları uçağının enkazının bulunduğu alanda çok sayıda itfaiye eri ve teknik ekip çalışmalarını sürdürüyor.

Uçağın parçalanan gövdesi bir köyün çok yakınına düşerken diğer parçalar ve onlarca ceset 4 kilometrekarelik alana yayılmış durumda.

Olay yerinde bulunan görevliler, cesetlerin üstünü örterken yolcuların bagajlarının da dört bir yana dağıldığı görülüyor.

Rusya yanlısı ayrılıkçılar tarafından güvenlik çemberine alınan olay yerine yalnızca akredite olan basın mensupları alınıyor.

Ukrayna doğudaki hava sahasını uçuşlara kapattı

Öte yandan Ukrayna, Rusya yanlısı ayrılıkçılarla çatışmaların çıktığı doğu bölgesinin hava sahasını uçuşlara kapattı.

Ukrayna Sivil Havacılık Hizmeti, resmi sitesinde yayımladığı duyuruyla Malezya Havayolları'na ait Boing-777 uçağının düşmesinin ardından ülkenin doğusundaki bölgenin hava sahasının kapatıldığını bildirdi.

Açıklamada, uçuşlara kapalı alanın Donetsk, Harkov ve Lugansk bölgelerinin hava sahası olduğu belirtildi.

Malezya Havayolları’nın Amsterdam-Kuala Lumpur seferini yapan Boeing 777 tipi yolcu uçağı dün Ukrayna'nın doğusunda düşmüş, uçakta bulunan 283 yolcu ve mürettebattan 15 kişi hayatını kaybetmişti.

Uçağın karadan vurularak düşürüldüğü ileri sürülüyor. 

KAYNAK:
AA
ÖNCEKİ HABER

SONRAKİ HABER