ÖNE ÇIKANLAR :
İSTANBUL21°C
Kuvvetli Sağanak
DÜNYATÜMÜ
  • GÜNCELLEME: 17 Aralık 2016 Cumartesi 17:31

Dünyadan Kayseri'deki terör saldırısına tepkiler

Dünyadan Kayserideki terör saldırısına tepkiler

ABD, İngiltere, Avustralya ve İtalya'nın Ankara büyükelçilikleri ile AB Türkiye Delegasyonu, Kayseri'deki terör saldırısına tepkilerini dile getirdi


ABD, İngiltere, Avustralya ve İtalya'nın Ankara büyükelçilikleri ile Avrupa Birliği (AB) Türkiye Delegasyonu, Kayseri'de gerçekleştirilen terör saldırısına tepki gösterdi.

ABD, İngiltere, Avustralya ve İtalya'nın Ankara büyükelçilikleri ile AB Türkiye Delegasyonunun sosyal medyadaki Twitter hesapları üzerinden Kayseri'deki terör saldırısına tepkiler paylaşıldı.

ABD'nin Ankara Büyükelçiliğince saldırı kınanarak, "Böyle alçak eylemlerin hiçbir gerekçesi olamaz." ifadesi kullanıldı.

İngiltere'nin Ankara Büyükelçisi Richard Moore da Twitter hesabı üzerinden yaptığı açıklamada, şehit askerlerin ailelerine başsağlığı, yaralananlara acil şifa dileyerek, "Türkiye için kara bir gün daha. Bu sabah Kayseri'de gerçekleştirilen terör saldırısını bütünüyle kınıyorum. Birleşik Krallık, her türlü terörizme karşı Türkiye'nin yanındadır." değerlendirmesi yaptı.

Avustralya'nın Ankara Büyükelçisi James Larsen de Twitter hesabından, saldırıyı şiddetle kınadığını belirterek, yaralılara acil şifa diledi. Larsen, "#terörelanetolsun" paylaşımında bulundu.

İtalya'nın Ankara Büyükelçiliğince şiddetin asla hiçbir mazereti olamayacağı kaydedilerek, Kayseri'deki "korkakça saldırıda" hayatını kaybedenlere başsağlığı, yaralananlara acil şifa dilekleri iletildi.

AB Türkiye Delegasyonundan Kayseri'deki terör saldırısı kınanarak, "Bizler halkı ve hükümeti ile #Türkiye'nin yanında yer alıyor, bu alçakça terör saldırısında hayatını kaybedenler için en derin üzüntülerimizi ve başsağlığı dileklerimizi paylaşıyoruz. #Kayseri." ifadesi kullanıldı.

 

 

KAYNAK:
AA
ETİKETLER:
ÖNCEKİ HABER

SONRAKİ HABER