ÖNE ÇIKANLAR :
İSTANBUL25°C
Parçalı Bulutlu
DÜNYATÜMÜ
  • GÜNCELLEME: 15 Ekim 2014 Çarşamba 12:09

Dünya bu iki bakanı konuşuyor!

Dünya bu iki bakanı konuşuyor!

Biri İsveç'te yakışıklılığı ve gençliği ile diğeri Belçika'da kiloları ile gündemde...


Türkiye Kobani, IŞİD ve PKK gibi gündem maddeleriyle uğraşırken, Belçika'nın ve İsveç'in gündeminde ise çok farklı bir konu var. İsveç bugünlerde 29 yaşındaki yeni Sağlık Bakanı Gabriel Wikström'ün yakışıklılığını konuşuyor. Belçika’da ise 127 kiloluk Sağlık Bakanı Maggie De Block, obeziteyle mücadelede insanlara iyi bir örnek teşkil etmediği gerekçesiyle tepki topladı.

TÜRK KADINLAR HAYRAN

Norveç'in, paraların üzerinde balık resmi olup olmaması üzerine tartışmaya başlamasının ardından İsveç de yeni Sağlık Bakanı üzerine tartışma yapıyor. Henüz 29 yaşında olan Gabriel Wikström, İsveç'teki gençlik sorunlarına öncülük etti. Birçok sosyal politikada aktif rol almasıyla büyük beğeni toplayan Wikström, fiziksel görünümü ve yakışıklılığıyla da İsveç'te gündem konusu oldu.

Çiçeği burnunda bakan Türk kadınlarının da ilgisi çekti, bugün sosyal medyada pek çok Türk kadını Wikström'ü ve yakışıklılığını konuştu. 

 
 
BÖYLE BAKAN MI OLUR?

Sağlık Bakanı olmasına rağmen aşırı kilosuyla dikkat çeken ve obeziteyle mücadele için görevlendirilen De Block, kilosu nedeniyle tepki gördü. Belçika’da birçok kesim De Block’un Sağlık Bakanlığı görevine uygun olmadığını dile getirdi. Belçikalılar, aşırı kilolu olan bir bakanın obeziteyle mücadelede iyi bir örnek olmayacağını ifade ederek bunun “şaka” gibi bir durum olduğunu dile getirdi.

Kendisine yapılan birçok eleştiriye rağmen 25 yıl boyunca doktorluk yapan De Block ise kendisini savunarak, “Biliyorum, iyi bir model değilim fakat önemli olan ambalaj değil, insanlar içinde ne olduğuna bakmalı” dedi.

Belçika’da oldukça popüler olan ve geleceğin başbakanı olarak lanse edilen 52 yaşındaki politikacının Sağlık Bakanı olarak seçilmesi birçok kesimi şaşırtmıştı. De Block, Sağlık Bakanlığı görevinden önce Göç Bakanı olarak görev yapıyordu.

KAYNAK:
ÖNCEKİ HABER

SONRAKİ HABER