ÖNE ÇIKANLAR :
İSTANBUL11°C
Yağışlı
DÜNYATÜMÜ
  • GÜNCELLEME: 13 Eylül 2013 Cuma 19:39

Dünya bu fotoğrafı konuşuyor

Dünya bu fotoğrafı konuşuyor

ABD Uzay ve Havacılık Dairesi, Instagram hesabında son derece ilginç bir fotoğraf paylaştı.


NASA’nın Instagram hesabına ve dünya ajanslarına düşen bir fotoğraf, son zamanların en ilginç astronomi fotoğraflarından biri oldu.

Ay keşfi için Uzay’a ateşlenen LADEE uzay aracının ateşlenmesi esnasında, roketin yanında bir kurbağa belirdi. Virginia eyaletindeki Wallops Uçuş Tesisi’ndeki Pad 0B ateşleme platformundan Uzay’a gönderilen LADEE uzay aracı, beklenmedik bir izleyici tarafından uğurlandı.

ntvmsnbc'nin haberine göre: Ateşleme rampasındaki sabir kameralardan bir tanesi, LADEE uzay aracını taşıyan roketin ateşkenmesi esnasında yukarı sıçrayış gerçekleştiren bir kurbağayı görüntüledi.

NASA, Instagram’da yaptığı açıklamada, Wallops Adası Ulusal Vahşi Doğa Sığınağı’nın 1975’te kurulduğunu ve burada yaşayan birçok canlı türünün ateşleme üssü civarında yaşadığını belirtti. Sığınak, göçmen kuşlardan, nesli tehdit altında olan hayvanların korunması için kuruldu.

NASA, 3000 dönümlük koruma alanının çok az da olsa belli kısımlarının NASA tesisine girdiğini, alanın geri kalan kısmının vahşi doğanın korunması için yapılandırmaya kapatıldığını belirtti.

AY’DA ESRARENGİZ GÖREV

LADEE, Apollo görevlerinde yer alan mürettebatın güneş ağarmadan önce ufukta gördüğü ve nedeni tespit edilemeyen parlaklığın sebebini ortaya çıkarmak için Ay’da gözlemler yapacak.

Görev, NASA’nın 40 yıl aradan sonra Ay’da gerçekleştireceği en önemli görevlerden biri olarak kabul ediliyor.

KAYNAK:
ETİKETLER:
ÖNCEKİ HABER

SONRAKİ HABER