SON DAKİKA :
İSTANBUL20°C
Sağanak Yağışlı
DÜNYATÜMÜ
  • GÜNCELLEME: 22 Ekim 2014 Çarşamba 17:03

CA, Ebola'yla mücadele için 500 bin Euro bağışladı

/home/yztusr/public_html http://cdn1.yazete.com/store/img/ebola-1476021-622x360.jpg /home/yztusr/public_html/store/img/ebola-1476021-622x360.jpg
Dev marka da Ebolaya kayıtsız kalamadı

Almanya'nın büyük hazır giyim mağazalarından C&A, Afrika'nın bazı ülkelerinde insanların korkulu rüyası haline gelen Ebola salgınına kayıtsız kalmadı.


Almanya'nın büyük hazır giyim mağazalarından C&A, Afrika'nın bazı ülkelerinde insanların korkulu rüyası haline gelen Ebola salgınına kayıtsız kalmadı.

Konu hakkında bir basın bildirisi yayınlayan C&A, 'Save the Children' (Çocukları koruyun) derneğine Sierra Leone'da Ebola salgınına karşı mücadele etmesi için 500 bin Euro bağış yaptığını duyurdu. ''Ebola salgının ulaştığı boyut bizi ürkütüyor.'' diyen C&A Vakıf müdürü Leslie Johnston, bu salgından en çok çocukların zarar gördüğüne dikkat çekti ve sadece Sierra Leone'de bin 100 çocuğun mağdur olduğunu ifade etti.

Johnson, bağışı Save the Children derneğine, bu dernekle daha önce de çalıştıkları için yaptıklarını söyledi. Dernek başkanı Jérôme Strijbis ise bağış sayesinde muhtaç çocuklara daha fazla yardım edebileceklerini söyledi.

KAYNAK:
CİHAN
ÖNCEKİ HABER

İsrail neden Filistinlileri gözaltına aldı?

SONRAKİ HABER

Mültecilere 46 milyon Euro ek yardım

YORUM YAZ
Henüz yorum yapılmamış.

Yorum yapmak için üye girişi yapmanız gerekmektedir. Yada Misafir Olarak Yorum Yapabilirsiniz.Üyeliğiniz varsa üye girişi yapabilirsiniz. Yeni üyelik için üyelik formunu kullanabilirsiniz.