ÖNE ÇIKANLAR :
İSTANBUL18°C
Gök Gürültülü Sağanak Yağışlı
DÜNYATÜMÜ
  • GÜNCELLEME: 27 Aralık 2013 Cuma 15:29

Davutoğlu'ndan, Lübnan Başbakanı’na taziye


Dışişleri Bakanı Ahmet Davutoğlu, Lübnan Başbakanı Necip Mikati'yi telefonla arayarak taziye dileklerini sundu. Telefon, Beyrut’ta meydana gelen ve eski Maliye Bakanı Mohammed Chatah’ı hedef alan suikast neticesinde gerçekleştirildi.

Dışişleri Bakanlığı, Beyrut'un merkezinde bugün sabah saatlerinde meydana gelen ve eski Maliye Bakanı Mohammed Chatah’ı hedef alan suikasti şiddetle kınadı. Bakanlık'tan yapılan yazılı açıklamada, ‘‘Dost ve kardeş Lübnan halkına içten taziye dileklerimizi sunuyoruz. Bu alçakça saldırıda hayatını kaybedenlere Allah'tan rahmet, yakınlarına başsağlığı ve yaralılara acil şifalar diliyoruz. Söz konusu terör saldırısının faillerinin bir an önce tespit edilerek adalet önüne çıkarılmasını temenni ediyoruz.’’ denildi.

"TÜRKİYE, LÜBNAN İLE DAYANIŞMA İÇERİSİNDE"

Bölgenin içinden geçmekte olduğu bu hassas dönemde, Lübnan toplumunda saygı ve sevgi gören, Türkiye-Lübnan ilişkilerine de katkıda bulunmuş kıymetli bir şahsiyetin hedef alındığı menfur eylemin esas olarak Lübnan’ın istikrarını ve bütünlüğünü hedef seçtiğinin aşikar olduğunu ifade eden Dışişleri, ‘‘Hangi kesimden olursa olsun, Lübnan halkının bu oyuna gelmeyeceğine, sağduyulu ve itidalli bir tutum izleyerek, ülkenin birliğinin ve istikrarının korunmasından yana tutum alacağına inanıyoruz. Türkiye, bu kritik dönemde de Lübnan’ın huzur, istikrar ve güvenliğinin devamı için Lübnan Devleti ve halkı ile dayanışma içerisinde olmayı sürdürmeye ve gereken desteği sağlamaya kararlıdır.’’ sözlerine yer verildi.

BAKANDAN TAZİYE TELEFONU

Yapılan açıklamada, ayrıca, Dışişleri Bakanı Ahmet Davutoğlu’nun, bugün telefonla Lübnan Başbakanı Necip Mikati ve eski Başbakanlardan Fuad Siniora ile görüşerek, taziye dileklerini ilettiği kaydedildi.


 

KAYNAK:
ETİKETLER:
ÖNCEKİ HABER

SONRAKİ HABER